Zmeny počasia

Jenny Offill

Lizzie Bensonová je knihovníčka v Brooklyne. Venuje sa synovi Elimu, manželovi Benovi a bratovi Henrymu, ktorý sa lieči z drogovej závislosti.

Pomáha tiež bývalej profesorke so záplavou pošty, ktorú dostáva v reakcii na svoj úspešný podcast o zmene klímy, téme priťahujúcej extrémistov všetkého druhu: od tých, ktorí sa pripravujú na koniec sveta, až po tých, ktorí tvrdia, že západná kresťanská civilizácia je v ohrození. A hoci sa Lizzie snaží zostať pozitívne naladená, ani hodiny meditácie, ani rady, ktoré čerpá z regálov knižnice, nedokážu zmierniť jej duševný nepokoj súvisiaci s bratovou situáciou a hnevom bublajúcim v jej okolí.

JENNY OFFILL je autorkou románov Posledné veci a Odd. špekulácií, ktorý sa dostal do užšieho výberu Folio Prize, Pen-Faulkner Award a International Dublin Literary Award. Žije v štáte New York a vyučuje na Syracuse University.

Zmeny počasia

Názov v origináli: Weather
Autorka: Jenny Offill
Preklad: Aňa Ostrihoňová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Pandora
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 168
Väzba: Paperback
Cena: 15,99 EUR
Cena e-book: 11,90 EUR
Dátum vydania: 22. júl 2022
ISBN: 978-80-8207-178-1
ISBN e-book: 978-80-8207-179-8
Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei, Gorila, Martinus
Bez prebalu:

O knihe v médiách

„Jenny Offill je majsterkou románov rozprávaných v chytľavých, vybrúsených útržkoch… Premieňa formu rozprávania a destiluje skúsenosti do atómov intenzívneho pocitu… Fragmenty pôsobia ako pulzujúce svety, romány zhustené do odseku.“ Parul Sehgal, New York Times

„Správny román na koniec sveta.“ LA Times

Ďalšie tituly