Terra Alta

Javier Cercas

Pokojným regiónom Terra Alta otrasie hrozný zločin: majiteľov najväčšej spoločnosti Gráficas Adell nájdu zavraždených po tom, čo boli vystavení krutému mučeniu.

Prípad má na starosti Melchor Marín, mladý policajt a vášnivý čitateľ, ktorý pred štyrmi rokmi prišiel z Barcelony s temnou minulosťou, ktorá z neho urobila legendu policajného zboru. Melchor však dúfa, že ju pochoval pod svoj šťastný život manžela mestskej knihovníčky a otca Cosette, pomenovanej po dcére Jeana Valjeana z jeho obľúbeného románu Bedári.

Od tejto udalosti sa román prostredníctvom svižného rozprávania plného nezabudnuteľných postáv stáva úvahou o hodnote zákona, možnosti spravodlivosti a oprávnenosti pomsty, no predovšetkým eposom človeka, ktorý hľadá svoje miesto vo svete.

Terra Alta

Názov v origináli: Terra Alta
Autor: Javier Cercas
Preklad: Peter Bilý
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Apostrof
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 304
Väzba: Paperback
Cena: 17,99 EUR
Cena e-book: 12,99 EUR
Dátum vydania: 20. august 2022
ISBN: 978-80-8207-176-7
ISBN e-book: 978-80-8207-177-4
Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei, Gorila, Martinus
Bez prebalu:

O autorovi

Javier Cercas sa narodil v roku 1962 v meste Ibahernando v provincii Cáceres. Napísal desiatky románov. Jeho knihy boli preložené do viac ako tridsiatich jazykov a získali najprestížnejšie ocenenia vrátane Premio Nacional v Španielsku, Foreign Fiction Prize v Spojenom kráľovstve, Premio Mondello v Taliansku, Prix André Malraux vo Francúzsku a mnohé ďalšie.

Ďalšie tituly