Vieš, že to chceš

Kristen Roupenian

Pútavá zbierka poviedok, v ktorých Kristen Roupenian skúma komplikované vzťahy medzi pohlaviami, dynamiku príťažlivosti a posadnutosti druhým ľudským telom.

V rôznorodých príbehoch o bežných, kriminálnych či až nadprirodzených situáciách premýšľa o sexe a treste, vine a hneve, potešení a strachu zo spôsobovania a cítenia bolesti.

V poviedkach sa dokonale zobrazuje, že ženy môžu byť rovnako desivé ako to, čo sa im deje. Vďaka čiernemu humoru nás ich príbehy fascinujú a odpudzujú zároveň. Okrem známej poviedky Milovník mačiek, ktorá rozpútala diskusie, zbierka zahŕňa jedenásť ďalších príbehov o dievčatách, mladých ženách a ich šialených túžbach po pomste, uspokojení či jednoduchom živote.

Kristen Roupenian vyštudovala angličtinu na Barnard College a Harvardovej univerzite. Zbierka poviedok Vieš, že to chceš je jej debutovou knihou.

Vieš, že to chceš

Podtitul: Poviedky
Názov v origináli: You Know You Want This
Autorka: Kristen Roupenian
Preklad: Kamila Laudová
Vydavateľstvo: Inaque
Fotografia na obálke: Evelyn Benčičová
Edícia: Short
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 208
Väzba: Hardcover
Cena: 13,99 EUR
Cena e-book: 9,90 EUR
Dátum vydania: 12. 12. 2019
ISBN: 978-80-8207-054-8
ISBN e-book: 978-80-8207-055-5

O knihe v médiách

„Ak si myslíte, že viete, aká je táto zbierka poviedok, mýlite sa. Príbehy sú podané ostro, zvrátene, temne a bizarne, neúprosne a úplne šialene. Veľmi sa mi páčia.“ Carmen Maria Machado

Ďalšie tituly