Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú

Elena Ferrante

V tretej časti Neapolskej ságy sa z dievčat Eleny a Lily stávajú ženy.

Lila, ktorá sa v šestnástich vydala, má malého syna, opustila manžela a výhody, ktoré jej prinášalo manželstvo, a pracuje ako robotníčka vo fabrike. Elena odišla zo štvrte, skončila vysokú školu a vydala úspešný román. Otvorili sa jej dvere do sveta vzdelaných ľudí. Obe ženy sa snažia prebúrať múry väzenia, ktorým je život v biede, nevedomosti a podriadení sa. Plávajú v mori príležitostí, ktoré priniesli sedemdesiate roky. A predsa ich stále spája silné puto, ktoré nemôžu preťať žiadne vonkajšie okolnosti.

V roku 2022 bol román adaptovaný do tretej série osemdielneho seriálu v koprodukcii HBO a RAI.

Príbeh Eleny a Lily pokračuje románom Príbeh stratenej dcéry.

„Vzťahy medzi ženami sa neriadia takými pevnými pravidlami ako priateľstvá mužov. Chcela som prerozprávať, ako celoživotné priateľstvo dvoch žien dokáže uniesť a prežiť dobré a zlé pocity, závislosť a emancipáciu, vzájomnú podporu a zradu.“ – Elena Ferrante

Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú

Názov v origináli: Storia

di chi fugge e di chi resta
Séria: Neapolská sága 3
PrekladIvana Dobrakovová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: CYGNE
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 368
Väzba: Hardcover
Dátum vydania: 15. február 2023
Odporúčaná cena: 19,99 EUR
Cena e-book: 13,99 EUR
ISBN: 978-80-8207-202-3
ISBN E-book: 978-80-8207-203-0
 
Predchádzajúce vydanie:

O autorke

Elena Ferrante už dvadsať rokov prekvapuje každým novým románom literárny svet. Autorka, ktorá si škrupulózne chráni súkromie a píše pod pseudonymom, vracia literatúre moc zasiahnuť čitateľstvo príbehom, nezabudnuteľnými postavami a ich intímnymi drámami. Je jednou z najpresvedčivejších, najvnímavejších a najštýlovejších autoriek. Svojimi románmi si získala obdivov medzi spisovateľmi, umelcami a kritikmi. Najväčší úspech však zožala predovšetkým u čitateľov, ktorí v nej objavili autorku, ktorá presvedčivo a strhujúco rozpráva o tajomstvách spolupatričnosti, vzťahov, lásky, rodiny a priateľstva.

Ďalšie tituly