Príbeh stratenej dcéry

Elena Ferrante

„Nič podobné tu ešte nikdy nevyšlo,“ napísal britský Guardian o Neapolskej ságe.

Na pozadí Neapola, ktorý je tak zvodný, ako aj nebezpečný a radikálne sa meniaceho sveta, rozpráva Elena Ferrante s bezprecedentnou úprimnosťou a genialitou príbeh celoživotného priateľstva dvoch žien.

Príbeh stratenej dcéry je záverečným dielom strhujúcej ságy o dvoch ženách – premýšľajúcej a vzdelanej Eleny a neskrotnej Lily. Obe sú dospelé, majú manželov, milencov, deti a starnúcich rodičov. Priateľstvo im slúžilo ako kotva v živote. Obe sa snažili uniknúť zo štvrte, v ktorej vyrástli – bola väzením konformity, násilia a neporušiteľných tabu. Elena sa vydala, odišla do Florencie a napísala niekoľko kníh. V záverečnej časti ju neviditeľná sila znovu ťahá do Neapola.

V roku 2023 bol román adaptovaný do štvrtej série osemdielneho seriálu v koprodukcii HBO a RAI.

„Ak ste nečítali romány Eleny Ferrante, je to akoby ste nečítali Gustava Flauberta v 1856… Nesporne geniálne.“ – Granta

Príbeh stratenej dcéry

Názov v origináli: Storia della bambina perduta
Séria: Neapolská sága 4
Autorka: Elena Ferrante
PrekladIvana Dobrakovová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: CYGNE
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 400
Väzba: Hardcover

Dátum vydania: 14. marec 2023
Odporúčaná cena: 19,99 EUR
Cena e-book: 13,99 EUR
ISBN: 978-80-8207-204-7
ISBN E-book: 978-80-8207-205-4
 
Predchádzajúce vydanie:

O autorke

Elena Ferrante už dvadsať rokov prekvapuje každým novým románom literárny svet. Autorka, ktorá si škrupulózne chráni súkromie a píše pod pseudonymom, vracia literatúre moc zasiahnuť čitateľstvo príbehom, nezabudnuteľnými postavami a ich intímnymi drámami. Je jednou z najpresvedčivejších, najvnímavejších a najštýlovejších autoriek. Svojimi románmi si získala obdivov medzi spisovateľmi, umelcami a kritikmi. Najväčší úspech však zožala predovšetkým u čitateľov, ktorí v nej objavili autorku, ktorá presvedčivo a strhujúco rozpráva o tajomstvách spolupatričnosti, vzťahov, lásky, rodiny a priateľstva.

Ďalšie tituly