Sérotonín

Michel Houellebecq

Rozprávačom románu Sérotonín je štyridsaťšesťročný poľnohospodársky inžinier Florent-Claude a jeho príbeh je o Francúzsku, ktoré dupe po svojich tradíciách, ničí svoje mestá a nevšíma si živoriaci a búriaci sa vidiek.

Florent-Claude rozpráva o svojom dobrovoľnom „zmiznutí“ z mesta a zo sveta, o absolútnej osamelosti muža v strednom veku a o priateľstve so spolužiakom Aymericom so šľachtickým pôvodom. Hoci ich osudy boli rozdielne, skončili podobne a spolu sa musia konfrontovať so zmarenými snami svojej mladosti a čeliť možno rovnako márnej nádeji, že Florent-Claude nájde ženu, o ktorú prišiel.

Sérotonín je románom o pustošení sveta bez dobra, spolupatričnosti a zároveň je románom o smútku, výčitkách a ľútosti.

Michel Houellebecq, francúzsky básnik, prozaik a esejista. Za román Mapa a územie dostal v roku 2010 Goncourtovu cenu. V slovenčine vyšli aj jeho romány Elementárne častice, Platforma a zbierka esejí Zostať nažive a iné texty.

Sérotonín

Titul v origináli: Sérotonine
Autor: Michel Houellebecq
Preklad: Aňa Ostrihoňová
Obraz na obálke: Patrícia Koyšová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Apostrof
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 240
Väzba: Hardcover
Cena: 13,99 EUR
Cena e-book: 9,90 EUR
Dátum vydania: 31. máj 2019
ISBN: 978-80-8207-018-0
ISBN e-book: 978-80-8207-022-7
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei

O knihe v médiách

Relácia Krajina kníh o románe Sérotonín

„Houellebecq pre nás nikdy nebol cynikom či nihilistom. Nikdy sa nepovyšoval nad svoje úbohé postavy, skôr stál po ich boku, venoval pozornosť porazeným. Umenie provokácie – úprimné alebo vypočítavé – je až na druhom mieste.“ Nouveau Magazine Littéraire

Na obálkach edície Apostrof sa objavujú diela súčasných slovenských výtvarníkov. Na obálke románu Sérotonín je obraz Searching for perfect shape od Patrície Koyšovej.

Ďalšie tituly