Zbohom prízraky

Nadia Terranova

Dom medzi dvomi morami. Do jeho izieb sa vracia tridsaťšesťročná Ida, aby sa raz a navždy rozlúčila s prízrakmi svojho detstva a dospievania.

Nadia Terranova rozpráva o posadnutosti stratou, o tom, ako nás minulosť ovládne, ak sa jej nepozrieme do očí.

Na začiatku románu sa stretávame s Idou v sicílskom prístave Messina, kde sa narodila. Jej matka ju požiadala o pomoc pri oprave rodného domu, ktorý má v úmysle predať. Obklopená predmetmi z dávnych čias stojí pred dilemou, čo uchovať a čoho sa zbaviť, ako sa vyrovnať s traumou z detstva. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi jej otec zmizol. Nezomrel: jedného dňa jednoducho odišiel a už sa nevrátil. So stratou otca si Ida spája zdrvujúce matkino mlčanie, svoju identitu a dokonca aj vzťah s vlastným manželom, ktorý je jej záchranou a skazou zároveň.

V momente, keď ju rodný dom ovládne aj so svojimi prízrakmi, musí prelomiť kliatbu a dovoliť, aby jej otec nadobro odišiel z jej života aj vnútra.

Nadia Terranova(Messina, 1978) je talianska spisovateľka a novinárka. Jej prvý román Roky naopak vyšiel v roku 2015 a získal niekoľko cien (Premio Bagutta za literárnu prvotinu, Premio Brancati a americkú cenu The Bridge Book Award). Napísala aj knihy pre deti Bruno, chlapec, ktorý sa naučil lietať Svet sa rúca. Píše do denníka Repubblica a iných periodík.  

 

 

Zbohom prízraky

Názov v origináli: Addio fantasmi
Autorka: Nadia Terranova
Preklad: Adriana Šulíková
Fotografia na obálke: Anka Zhuravleva
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Pandora
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 184
Väzba: Hardcover
Cena: 13,99 EUR
Cena e-book: 8,90 EUR
Dátum vydania: 10. jún 2019
ISBN: 978-80-8207-030-2
ISBN e-book: 978-80-8207-031-9
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei

Ďalšie tituly