Nedosiahnuteľná láska

Christine Angot

Pierre a Rachel prežijú koncom päťdesiatych rokov krátky a intenzívny románik v Châteauroux. Charizmatický Pierre pochádza z meštiackej parížskej rodiny a Rachel, ktorá pracuje v sociálnej poisťovni, je ním fascinovaná. Hoci si ju odmieta vziať, narodí sa im dcéra Christine, a matka ju vychováva sama.

Vytvorí sa medzi nimi silné puto, ktoré začne povoľovať, až keď sa po rokoch znovu objaví Pierre a dcéru vovedie do intelektuálneho sveta.

Christine Angot v románe Nedosiahnuteľná láska odhaľuje vzťah s množstvom vrstiev a rozmerov, vzťah prechádzajúci od bezpodmienečnej láske k matke až k odporu na pozadí spoločensko-ľúbostnej vojny a cestu ženy zničenej životom a vášňou venovanou mužovi.

Pre spisovateľku, poviedkarku a dramatičku Christine Angot je charakteristický strohý, naliehavý štýl, ktorým zdanlivo priamo, často vo fragmentoch opisuje nesmierne osobné, často traumatické skúsenosti. Vďaka románu Stretnutie, za ktorý v roku 2006 dostala Prix de Flore, či Týždeň prázdnin sa vo Francúzsku považuje za najodvážnejšiu a najvýraznejšiu zo súčasných spisovateliek. Román Nedosiahnuteľná láska bol v roku 2015 nominovaný na Goncourtovu cenu a získal Prix Décembre.

Nedosiahnuteľná láska

Preklad: Aňa Ostrihoňová
Edícia: Pandora
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 160
Väzba: Hardcover
Cena: 12,99 EUR
Dátum vydania: 4. máj 2017
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei, Gorila
ISBN: 978-80-89737-50-5

O knihe v médiách

 

Ďalšie tituly

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *