Manuál pre úspešné dievčatá

Paolo Cognetti

Sedem poviedok, sedem portrétov žien: dievčat bojujúcich o lásku, konfrontujúcich sa s materstvom, hľadajúcich si prácu. Sedem príbehov žien, ktoré cestujú, robia kariéru a dedia majetok; žien, ktoré prichádzajú o prácu, milenci ich podvádzajú a opúšťajú; žien, ktoré účtujú s nepriazňou osudu, začínajú odznova, rebelujú, plavia sa rozbúrenými vodami každodennosti.

A po ich boku stoja slabí a dezorientovaní, zbabelí muži, ktorým chýba ich irónia, ale aj samota.

Paolo Cognetti strohým a priamočiarym štýlom napísal sedem kapitol imaginárneho „manuálu pre úspešné dievčatá“: sedem spôsobov, ako nájsť šťastie či oň prísť, sedem príbehov, hovoriacich nezabudnuteľným hlasom.

 —

 

Manuál pre úspešné dievčatá

Názov v origináli: Manuale per ragazze di successo
Autor: Paolo Cognetti
Preklad: Peter Bilý
Ilustrácia na obálke: Barbora Šajgalíková
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Short
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 126
Väzba: Hardcover
Cena: 12,99 EUR
Cena e-book: 8,90 EUR
Dátum vydania: 10. september 2019
ISBN: 978-80-8207-028-9
ISBN e-book: 978-80-8207-029-6
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei

O autorovi:

Paolo Cognetti je taliansky spisovateľ a filmár. Debutoval zbierkou poviedok Manuál pre úspešné dievčatá, po ktorej nasledovali Niečo malé, čo každú chvíľu vybuchne Sofia vždy chodí v čiernom, ktorý bol nominovaný na najprestížnejšiu taliansku literárnu cenu Premio Strega. Tú nakoniec získal za román Osem hôr v roku 2017.

Žil v New Yorku, kde nakrúcal dokumentárne filmy, každoročne sa na niekoľko mesiacov z civilizácie utiahne vysoko do Álp alebo Himalájí.

Ďalšie tituly