Dôvernosti

Domenico Starnone

Sme posadnutí pohľadom iných, čerpáme z neho sebavedomie, je meradlom našich úzkostí. Robíme všetko preto, aby sme vyzerali čo najlepšie, aby naše ľúbostné vzťahy vyzerali čo najkrajšie, pričom vieme, že temnota nikdy nie je ďaleko. Stačí, aby jediný človek na svete poznal naše tajomstvá.

Mladý muž a veľmi mladá žena prežijú vášnivý vzťah. Po jednej z hádok dostane Teresa nápad. „Povedz mi niečo, čo si ešte nikomu nepovedal,“ navrhne Pietrovi. „Takto budeme navždy spojení.“ Prirodzene, zakrátko sa rozídu.

Pietro stretne Nadiu, ktorou je úplne očarený, no pár dní pred ich svadbou sa objaví Teresa a spolu s ňou tieň tajomstva ako varovanie: „Dávaj si pozor!“

Po medzinárodnom úspechu románu Zviazaní sa Domenico Starnone vracia ku skúmaniu protichodnosti ľudských vzťahov, citov a vášní.

„Domenico Starnone je môj najobľúbenejší spisovateľ. Je výnimočným rozprávačom ľudských vzťahov, jeho štýl je presný a veľmi hlboký, jeho príbehy sú naše vlastné.“ Nadia Terranova, autorka románu Zbohom prízraky

Dôvernosti

Názov v origináli: La Confidenza
Autor: Domenico Starnone
Preklad: Peter Bilý
Ilustrácia: Barbora Šajgalíková
Edícia: Short
Vydavateľstvo: Inaque
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 152
Väzba: Hardcover
Cena: 13,99 EUR
Cena e-book: 8,99 EUR
Dátum vydania: 18. máj 2021
ISBN: 978-80-8207-103-3 
ISBN e-book: 978-80-8207-104-0
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei, Gorila

O autorovi

DOMENICO STARNONE (1943) píše romány a poviedky. V roku 2001 získal cenu Strega za román Via Gemito. V slovenčine vyšiel jeho román Zviazaní, ktorého filmová adaptácia mala premiéru v roku 2020.

Ďalšie tituly