Do edície Short na jeseň pribudli dve novely. Chladné srdce od Natalie Ginzburg je portrétom jedného manželstva a Rose Royal Nicolasa Mathieu portrétom jednej silnej ženy.
V edícii sa pripravujú ešte dva tituly. Liv Maria od francúzskej autorky Julie Kerninon.
Liv Maria sa narodila na malom bretónskom ostrove a vyrastala obklopená knihami. Keď mala sedemnásť rokov, poslali ju do Berlína, kde stretla muža, ktorý zmenil smerovanie jej života. Milenka ženúca sa za dobrodružstvom, kníhkupkyňa a matka prežila tisíc životov. Ale ktorý z nich je naozaj jej?
Julia Kerninon vykresľuje oslnivý portrét ženy, ktorá sa napriek nevypovedateľnému tajomstvu neustále snaží prepísať svoju históriu.
Druhou je Krása pláže od Niny Bouraoui.
Ide o jednoduchý, univerzálny príbeh. Po ôsmich rokoch Adrian opustí A. kvôli inej žene: Krása pláže je röntgenovou snímkou tohto odlúčenia.
Bez ohľadu na vek, pohlavie či sociálne zázemie sme si všetci rovní, keď čelíme zlomenému srdcu. Slzy spájajú ľudí viac ako bozky.
Knihu som napísala pre tých, ktorí stratili vieru, keď prišli o svoje šťastie. Pre tých, ktorí si myslia, že bez toho druhého nedokážu žiť a že už viac nie sú schopní milovať. Aby sme pochopili, prečo nás rozchod zanecháva takých bezmocných, a pripomenuli si, že láska vždy zvíťazí. Týmto spôsobom je to román o vzdore.
Edícia PANDORA tento rok patrí Taliansku. Po Veronice Raimo a Veronice Pacini v nej vychádza román Natalie Ginzburg Naše dni včerajšie a román Príbeh môjho syna od Margaret Mazzantini.
Najnovší román Silvie Avallone Čierne srdce vychádza 16. novembra.
Do Sassaie, malej dedinky v horách, sa dostanete len po strmej cestičke ukrytej medzi stromami. Práve tam sa jedného dňa objaví Emilia. Bruno z domu oproti je svedkom jej príchodu, ako by bol človek svedkom invázie. Žena má cudzí prízvuk a hromadu batožiny, ale čo robí tam hore, ďaleko od zvyšku sveta?
Keď sa konečne stretnú, každý so svojou vlastnou osamelosťou, Bruno vycíti priepasť podobnú tej svojej. Ale ona skrýva tajomstvo. Zlo, za ktoré pykala, ale ktoré sa nedá napraviť.
Sassaia je ich únikovým miestom, jediným riešením, ako sa skryť pred budúcnosťou, v ktorú obaja prestali veriť. Budúcnosť však prichádza a riadi sa vlastnými zákonmi. Či už sme vinní, alebo nevinní, obeť alebo kat, čas plynie a odhaľuje, akí sme všetci nekonečne krehkí, osudovo ľudskí. S láskou, akú vedia svojim postavám venovať len veľkí autori a autorky, napísala Silvia Avallone svoj zatiaľ najzrelší román, príbeh o odsúdení a spáse, ktorý skúma najtemnejšie a najhlbšie trhliny duše, aby ich naplnil súcitom, životom a svetlom.
V edícii La Pomme vyšlo pokračovanie knihy Muži mi to vysvetlia s názvom Matka všetkých otázok.
Na jeseň vychádza kniha francúzskej novinárky Mony Chollet Čarodejnice.
Čarodejnice sú všade, či už predávajú knihy zaklínadiel na Etsy, zverejňujú fotografie svojich kryštálmi zdobených oltárov na Instagrame, alebo sa schádzajú, aby zakliali Donalda Trumpa.
Dnešné feministky akoby posadla mánia čarodejnicami ešte viac ako ich staršie kolegyne v sedemdesiatych rokoch. Čarodejnica je absolútna obeť, pre ktorú sa žiada spravodlivosť, a zároveň tvrdohlavá, nepolapiteľná rebelka.
Ale kto presne boli ženy obvinené z čarodejníctva v renesančnej Európe? Aké typy žien tieto storočia teroru cenzurovali, eliminovali a potláčali? Táto kniha sa zaoberá tromi z nich a skúma, čo z nich zostalo dodnes v našich predsudkoch a predstavách: nezávislá žena, keďže terčom útokov boli najmä vdovy a nevydaté ženy; bezdetná žena, keďže obdobie honov na čarodejnice znamenalo koniec tolerancie voči tým, ktorí tvrdili, že ovládajú svoju plodnosť; a staršia žena, ktorá dodnes naháňa strach.
Nakoniec sa pozrieme aj na víziu sveta, ktorej slúžil hon na čarodejnice, a na bojovný vzťah k ženám aj prírode, čo sa v tom čase vyvinul: dvojité prekliatie, ktoré dosiaľ nebolo zrušené.
Ďakujeme, že čítate Inaque!