Rieka vedomia

Oliver Sacks

Oliver Sacks, autor bestsellerov Muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom, Antropologička na Marse či Zrak mysle, je známy svojimi klinickými príbehmi o ľuďoch žijúcich s nie bežnými neurologickými ochoreniami.

Jeho chápanie vedy sa však neobmedzovalo len na neurológiu alebo medicínu; fascinovali ho problémy, myšlienky a otázky všetkých vied. Jeho vášeň sa odráža aj v tejto knihe, v ktorej sa pýta na podstatu nielen ľudskej skúsenosti, ale celého života.

Doktor Sacks sa v knihe Rieka vedomia zaoberá evolúciou, botanikou, chémiou, medicínou, neurovedou a umením a odvoláva sa na svojich veľkých vedeckých a tvorivých hrdinov – predovšetkým Charlesa Darwina, Sigmunda Freuda a Williama Jamesa. Títo myslitelia ho sprevádzali od mladosti; otázky, ktoré skúmali – zmysel evolúcie, korene tvorivosti a povaha vedomia –, tvoria srdce vedy a tejto knihy.

Rieka vedomia

Názov v origináli: RIVER OF CONSCIOUSNESS
Autor: Oliver Sacks
Preklad: Tomáš Mrva
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: La Pomme
Rozmer: 120 x 180 mm
Počet strán: 216
Väzba: Paperback
Dátum vydania: 14. september 2023
Odporúčaná cena:  15,99 EUR
ISBN: 978-80-8207-233-7 

O autorovi

 

Oliver Sacks (1933 – 2015). Vyštudoval medicínu v Oxforde a pracoval ako stážista v nemocniciach v Spojených štátoch. Od roku 1965 žil v New Yorku, kde prednášal na katedre neurológie lekárskej fakulty NYU a pracoval ako neurológ v charitatívnom domove dôchodcov. V slovenčine vyšli jeho knihy Muž, ktorý si mýlil manželku s klobúkom, Antropologička na Marse, Halucinácie, Zrak mysle, Všetko na svojom mieste a zbierka esejí Vďačnosť. Pripravuje sa kniha Rieka vedomia.

Ďalšie tituly