Priateľky a neznáme

J. Courtney Sullivan

Priateľky a neznáme je román o komplikovanom priateľstve dvoch žien, ktoré sa nachádzajú v dvoch veľmi odlišných životných etapách.

Elisabeth, úspešná spisovateľka a čerstvá matka, sa po takmer dvadsiatich rokoch strávených v New Yorku snaží prispôsobiť životu v malom meste. Celý deň je sama v dome s malým synom (a väčšinu nocí s ním nespí) a cíti sa nesvoja. Zanedbáva svoju prácu, nekonečné hodiny trávi na facebookovej skupine Brooklynských mamičiek a na instagramovom profile svojej sestry influencerky. Vymieňa si textové správy s najlepšou kamarátkou, s ktorou sa už nestretáva.

Do hry vstupuje Sam, študentka posledného ročníka miestnej univerzity, ktorú si Elisabeth najme na opatrovanie. Sam sa ťažko rozhoduje medzi cestou, ktorú si vždy plánovala, a milostným vzplanutím, ktoré ohrozuje jej ambície. Trápia ju dlhy zo študentských pôžičiek a to, čo ju čaká v budúcnosti. V krátkom čase sa zblížia. Keď však Sam nájde nepravdepodobnú spriaznenú dušu v Elisabethinom svokrovi, skutočné rozdiely medzi životmi žien sa kruto odhalia a zrada má ničivé následky.

Majstrovské skúmanie materstva, dynamiky moci a privilégií v mnohých podobách, román Priateľky a neznáme odhaľuje, ako môže jediný rok zmeniť beh života.

Priateľky a neznáme

Názov v origináli: Friends and Strangers
Autorka: J. Courtney Sullivan
Preklad:
Marína Gálisová
Vydavateľstvo:
Inaque
Edícia:
Pandora
Rozmer:
135 x 207 mm
Počet strán:
448
Väzba:
Hardcover
Cena:
24,99 EUR
Cena e-book:
14,90 EUR
Dátum vydania:
25. september 2023
ISBN:
978-80-8207-235-1
ISBN e-book: 
978-80-8207-236-8

O autorke

J. Courtney Sullivan je autorka bestsellerov z rebríčka New York Times: Saints for All Occasions, The Engagements, Maine Commencement. Román Maine bol v roku 2011 vyhlásený časopisom Time za knihu roka a denníkom Washington Post za „pozoruhodnú knihu“. Román The Engagements bol v roku 2013 v rebríčku desiatich najlepších kníh časopisu People a knihou roka v Irish Times. Preložili ho do sedemnástich jazykov. Saints for All Occasions si od denníka Washington Post vyslúžil pozíciu medzi desiatimi knihami roka, zvíťazil v ankete kritikov v New York Times a bol nominovaný na cenu New England Book Award. Sullivan píše do mnohých periodík, medzi nimi sú New York Times Book Review, Chicago Tribune, New York Magazine, Elle, Glamour, Allure, Real SimpleO: The Oprah Magazine. Žije v Brooklyne v New Yorku.

Ďalšie tituly