Prázdne srdcia

Juli Zeh

Britta Söldnerová a jej obchodný partner Babak Hamwi nemajú ilúzie. Sú pragmatickí a možno práve preto sa tak dobre zariadili v súčasnej spoločnosti. Vyrovnali sa s tým, ako je svet usporiadaný, a nechcú byť zodpovední za to, čo zle funguje. Namiesto toho si spoločne založili malú firmu s názvom Most a zbohatli. Čo presne sa za Mostom skrýva, nikto našťastie presne nevie.

Pretože za fasádou nenápadných kancelárskych priestorov funguje lukratívny obchod so smrťou. Keď Mostu hrozí, že na trh prenikne konkurencia, Britta sa snaží urobiť všetko pre to, aby ju odstránila. Lenže svojich protivníkov podcenila. Britta, Babak a Most sa ocitnú v nebezpečenstve…

Román Prázdne srdcia je provokatívny, strhujúci a aktuálny politický triler z Nemecka blízkej budúcnosti. Poučné dielo o základoch a ohrozeniach demokracie a zároveň desivý psychologický príbeh o generácii, ktorá stratila vieru, presvedčenia a ktorej srdcia sú prázdne.

Juli Zeh je jedna z najznámejších súčasných nemeckých spisovateliek, vyznamenaná mnohými literárnymi cenami. Narodila sa v roku 1974 v Bonne. Vyštudovala právo v Passau a v Lipsku, kde bola aj študentkou Literárneho inštitútu. Je známa nielen ako spisovateľka, ale aj ako právnička a angažovaná novinárka, ktorá pracovala pre Die Zeit, FAZ či Spiegel.

Už svojím debutovým románom odohrávajúcim sa v prostredí najvyššej politiky a drogovej mafie Orli a anjeli (Adler und Engel, 2001) vzbudila veľkú pozornosť literárneho sveta. Medzitým boli viaceré jej romány preložené do 36 jazykov. Oslavovaný román Hráčsky inštinkt (Spieltrieb, 2004), ktorý sa držal niekoľko mesiacov na čele rebríčkov bestsellerov, sa dočkal filmového a divadelného spracovania.

V roku 2016 vyšiel Zehovej spoločenský román Unterleuten, na ktorom pracovala desať rokov a ktorý zaznamenal obrovský úspech. Autorka v tomto takmer kriminálnom románe objavuje priepastný mikrokozmos fiktívnej dediny Unterleuten dvadsať rokov po zjednotení Nemecka.

Prázdne srdcia

Názov v origináli: Leere Herzen
Preklad: Paulína Šedíková Čuhová
Edícia: Pandora
Počet strán: 232
Väzba: Hardcover
Cena: 13,99 EUR
Dátum vydania: 8. október 2018
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei
ISBN: 978-80-8207-000-5

O knihe v médiách

„Nemecká odpoveď na Houellebecqovo Podvolenie.“ Jacqueline Thör,ZEIT

„Juli Zeh vie rozprávať. A ako!“ Martin Ebel,Bund

„Napínavá a úžasne napísaná kniha.“ Kristian Thees,SWR 3

„Zehovej sa opäť raz podarilo literárne poprepájať inteligentné myšlienky o rozporoch v našej spoločnosti tak, že výsledkom je napínaný román.“ ZEIT

Prázdne srdciasú aktuálnym trilerom, ktorý kladie tie správne otázky.“ Nadine Kreuzahler,rbb Inforadio

„Román o spoločnosti, ktorá sa ocitla v morálnych trhlinách.“ Johannes Kaiser,hr2-kultur

Ďalšie tituly