Olive Kitteridgeová

Elizabeth Strout

Niekedy prísna, inokedy trpezlivá, niekedy vnímavá, inokedy smutne popierajúca skutočnosť. Olive je učiteľka na dôchodku v malom mestečku Crosby na pobreží v americkom Maine.

Neznáša zmeny v meste ani vo svete, ale nie vždy si všimne, ako sa menia ľudia okolo nej: klaviristka prenasledovaná starou láskou, bývalý študent, ktorý stratil túžbu žiť, jej vlastný dospelý syn, ktorého mučí jej iracionálna povaha, alebo jej manžel Henry, ktorý svoju vernosť ich vzťahu považuje za požehnanie a prekliatie zároveň.

Kým ľudia okolo nej zápasia so svojimi problémami, Olive začína lepšie rozumieť sebe a svojmu životu – niekedy je to bolestné, ale vždy úprimné. Román Olive Kitteridgeová vyrozprávaný v trinástich príbehoch je pôsobivým a presným skúmaním ľudskej duše.

 —

Elizabeth Strout získala za poviedkový román Olive Kitteridgeová Pulitzerovu cenu. V roku 2014 vznikol podľa nehominiseriál v produkcii HBO, v ktorom hlavnú postavu stvárnila Frances McDormand. Nadväzuje naň ďalší poviedkový román s názvom Znova Olive.

V slovenčine vyšiel aj autorkin debutový román Amy a Isabelle, a vychádza aj voľná románová tetralógia Volám sa Lucy BartonováVšetko je možné,  Ach, William! a Lucy pri mori.

Olive Kitteridgeová

Názov v origináli: Olive Kitteridge
Séria: Olive Kitteridgeová (1 z 2)
Autorka: Elizabeth Strout
Preklad: Kamila Laudová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: CYGNE
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 264
Väzba: Paperback
Cena: 14,99 EUR
Cena e-book: 10,90 EUR
ISBN: 978-80-8207-065-1
ISBN e-book: 978-80-8207-166-8
Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei, Gorila, Martinus
Prvé vydanie:

O knihe v médiách

„Elizabeth Strout s neskutočnou silou oživuje každodennosť.“ – New Yorker

„Stránky románu Olive Kitteridgeová držia pokope všetko, čo do nich život vložil: radosť, smútok a niekedy bolestnú cestu k láske.“ – Observer  

 

Ďalšie tituly