Náhle, sami

Isabelle Autissier

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je urastený mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové krátery, jazerá bez vody sa však zmenia na nočnú moru.

Zamilovaný muž a žena sú zrazu úplne sami.

Ich novými spoločníkmi sa stávajú tučniaky, uškatce, tulene a potkany. Ako bojovať s hladom a vyčerpaním? A ak prežijú, budú schopní vrátiť sa medzi ľudí? Ako im opíšu neopísateľné?

Román Náhle, sami je strhujúcim príbehom dvoch Robinsonov, príbehom o tom, čo z nás uprostred neľútostnej prírody robí ľudí.

Román Náhle, sami nás nečakaným spôsobom vracia k príbehom Ostrova pokladov či Robinsonovi podobným, a predsa iným spôsobom predstavuje veľké dobrodružstvo a opustený ostrov ako metaforu. Autorkin jazyk je presný a jemný. Na jednej strane je tu dvojica, ktorá sa háda, bojuje, miluje a snaží prežiť, na druhej strane divá, úžasná a veľkolepá príroda, ktorá je k ľudskému osudu ľahostajná.

Isabelle Autissier je prvá žena, ktorá sama oboplávala svet na plachetnici. Je autorkou niekoľkých románov a čestnou predsedníčkou francúzskeho Svetového fondu na ochranu prírody (WWF). Román Náhle, sami bol v roku 2015 nominovaný na Goncourtovu cenu.

Náhle, sami

Názov v origináli: Soudain, seuls
Autorka: Isabelle Autissier
Preklad: Mária Michalková
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Cygne
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 160
Väzba: Paperback
Cena: 13,99 EUR
Cena e-book: 9,90 EUR
Dátum vydania: 21. jún 2022
ISBN: 978-80-8207-167-5
ISBN e-book: 978-80-8207-168-2
Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei, Gorila, Martinus
Prvé vydanie:

O knihe v médiách

„Isabelle Autissier sa plaví vo vodách literatúry tak ako po oceáne okolo sveta, s vášňou.“ Figaro

„Strhujúce. Začítajte sa a nepustíte knihu z ruky.“ L’Obs

„Provokatívny román na pol ceste medzi Julesom Vernom a Robertom Stevensonom.“ Parisien Magazine

Ďalšie tituly