Náhle, sami

Isabelle Autissier

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je statný mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové krátery, jazerá bez vody sa však zmenia na nočnú moru.

Zamilovaný muž a žena sú zrazu úplne sami.

Ich novými spoločníkmi sa stávajú tučniaky, uškatce, tulene a potkany. Ako bojovať s hladom a vyčerpaním? A ak prežijú, budú schopní vrátiť sa medzi ľudí? Ako im opíšu neopísateľné?

Román Náhle, sami je strhujúcim príbehom dvoch Robinsonov, príbehom o tom, čo z nás uprostred neľútostnej prírody robí ľudí.

Isabelle Autissier je prvá žena, ktorá sama oboplávala svet na plachetnici. Je autorkou niekoľkých románov a predsedníčkou francúzskeho Svetového fondu na ochranu prírody (WWF). Román Náhle, sami bol v roku 2015 nominovaný na Goncourtovu cenu.

Román Náhle, sami nás nečakaným spôsobom vracia k príbehom Ostrova pokladov či Robinsonovi podobným, a predsa iným spôsobom predstavuje veľké dobrodružstvo a opustený ostrov ako metaforu. Autorkin jazyk je presný a jemný. Na jednej strane je tu dvojica, ktorá sa háda, bojuje, miluje a snaží prežiť, na druhej strane divá, úžasná a veľkolepá príroda, ktorá je k ľudskému osudu ľahostajná.

Náhle, sami

Preklad: Mária Michalková-Rovná
Ilustrácia na obálke: Jindra Kratochvíl
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Pandora
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 144
Dátum vydania: 21. marec 2017
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei, Gorila
ISBN: 978-80-89737-47-5

O knihe v médiách

„Isabelle Autissier sa plaví vo vodách literatúry tak ako po oceáne okolo sveta, s vášňou.“ – Figaro

„Strhujúce. Začítajte sa do tohto románu a nepustíte ho z ruky.“ – L’Obs

„Provokatívna kniha na pol ceste medzi Julesom Vernom a Robertom Stevensonom.“ – Parisien Magazine

Ďalšie tituly