Muži mi to vysvetlia

Rebecca Solnit

Rebecca Solnit v komickej, ostrej eseji s názvom Muži mi to vysvetlia pomenúva častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami. Píše o mužoch, ktorí mylne predpokladajú, že niečo vedia a ženy to nevedia; píše o tom, kde táto domnienka pramení a ako funguje v praxi.

V knihe je okrem tejto, dnes už známej, eseje šesť ďalších vrátane zamyslenia nad spôsobom, akým spisovateľka Virginia Woolf prijala tajomstvo, nevedomosť, pochybnosť a dvojznačnosť; originálne skúmanie rovnosti v manželstve a desivé zhrnutie rozsahu

násilia páchaného na ženách.

Rebecca Solnit svojím čitateľsky prístupným štýlom dokazuje, že je jednou z najvplyvnejších mysliteliek feministického hnutia.

„Muži mi to stále vysvetľujú. A žiaden z nich sa mi nikdy neospravedlnil za to, že mi nesprávne vysvetľoval niečo, čo poznám, ale on nie.“

Rebecca Solnit je novinárka a historička, autorka takmer dvadsiatich kníh venovaných feminizmu, dejinám západných a pôvodných kultúr, spoločenskej zmene, horskej turistike a chodeniu, nádeji a katastrofe. Pravidelne prispieva do časopisu Harper’s, London Review of Booksa Los Angeles Times. Žije v San Franciscu.

Muži mi to vysvetlia

Titul v origináli: Men Explain Things to Me
Autorka: Rebecca Solnit
Preklad: Aňa Ostrihoňová
Edícia: La Pomme
Počet strán: 144
Cena: 11,99 EUR
Dátum vydania: 20. jún 2018
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei
ISBN: 978-80-89737-84-0

O knihe v médiách

 

Ďalšie tituly