Bella Germania

Daniel Speck

Mníchov 2014

Módnu dizajnérku Juliu čaká konečne jej prvý úspech. Namiesto toho sa jej svet rozpadá, pretože sa objaví muž menom Vincent, ktorý tvrdí, že je jej starý otec.

Miláno 1954

Mladý Vincent prichádza z Mníchova cez Brennerský priesmyk za prácou do Milána. Prepadne šarmu krajiny, stretne Giuliettu a zamiluje sa. No Giuliettu sľúbili niekomu inému. Tragická láska si kráča vlastnou cestou a o desaťročia neskôr celkom zmení Juliin život.

Bella Germania je veľký nemecko-taliansky rodinný román o troch generáciách naplnený dobovým koloritom, dramatickými zmenami a veľkými citmi.

„Podal mi starú fotku. Mladý pár pred Milánskym dómom. Žena mala čierne vlasy a vyzerala ako ja. Akoby som sa dívala priamo do zrkadla. ‚To je Giulietta,‘ povedal, ‚tvoja stará mama.‘“

Dojímavý rodinný príbeh a strhujúci príbeh lásky odohrávajúci sa medzi dvomi krajinami na pozadí dejín gastarbeiterstva a terorizmu v Nemecku. Kaleidoskop farieb, chutí, vôní a hľadania koreňov.

Bella Germania bol najúspešnejší nemecký debut roku 2016.

 —

Daniel Speck vyštudoval filmovú vedu v Mníchove a v Ríme, kde žil niekoľko rokov. Napísal niekoľko scenárov a dva romány Bella GermaniaPiccola Sicilia.

Bella Germania

Názov v origináli: Bella Germania
Autor: Daniel Speck
Preklad: Paulína Šedíková Čuhová
Ilustrácia na obálke: Barbora Šajgalíková
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Apostrof
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 480
Väzba: Hardcover
Cena: 16,99 EUR
Cena e-book: 10,90 EUR
Dátum vydania: 20. august 2020
ISBN: 978-80-8207-084-5
ISBN e-book: 978-80-8207-085-2
Kníhkupectvá: Martinus, Artforum, Panta Rhei, Gorila

O knihe v médiách

Daniel Speck nás vezme na dlhú cestu Talianskom a Nemeckom. A už po niekoľkých stranách nebudete viac chcieť vystúpiť. Jan Weiler

 

Ďalšie tituly