Ach, William!

Elizabeth Strout

Lucy Bartonová je úspešná spisovateľka v New Yorku, ktorá prežíva druhú polovicu života ako čerstvá vdova a matka dvoch dospelých dcér. Nečakané stretnutie ju privedie k opätovnému stretnutiu s Williamom, jej prvým manželom – a dlhoročným priateľom a dôverníkom.

Elizabeth Strout spomína na ich vysokoškolské roky, narodenie dcér, bolestivý rozpad manželstva a životy, ktoré si vybudovali s inými ľuďmi, a vytvára ohromujúci portrét desaťročia trvajúceho partnerstva.

Ach, William! je román o nespočetných záhadách, ktoré tvoria manželstvo, o objavovaní rodinných tajomstiev na sklonku života, ktoré zmenia všetko, čo si myslíme, že vieme o svojich najbližších, a o spôsobe, akým ľudia napriek všetkému pokračujú v živote a láske.

V centre príbehu je nezabudnuteľný, nezlomný hlas Lucy Bartonovej, ktorá opäť ponúka hlboké, trvalé zamyslenie nad tajomstvom existencie.

Na román Volám sa Lucy Bartonová nadväzujú tri časti Všetko je možné, Ach, William! a Lucy pri mori.

Ach, William

Názov v origináli: Oh William!
Séria:
Lucy Bartonová (3 zo 4)
Autorka:
Elizabeth Strout 
Preklad:
Lucia Halová
Vydavateľstvo:
Inaque
Edícia:
Pandora
Rozmer:
135 x 207 mm
Počet strán:
184
Väzba:
Hardcover
Cena:
17,99 EUR
Cena e-book:
14,90 EUR
Dátum vydania:
30. máj 2023
ISBN:
978-80-8207-226-9
ISBN e-book:
978-80-8207-227-6

O autorke 

Elizabeth Strout získala za poviedkový román Olive Kitteridgeová Pulitzerovu cenu. V roku 2014 vznikol podľa nehominiseriál v produkcii HBO, v ktorom hlavnú postavu stvárnila Frances McDormand. Nadväzuje naň ďalší poviedkový román s názvom Znova Olive.

V slovenčine vyšiel aj autorkin debutový román Amy a Isabelle a vychádza aj voľná románová tetralógia Volám sa Lucy BartonováVšetko je možné,  Ach, William! a Lucy pri mori.

Ďalšie tituly