rbt

Trilógia z Paríža

Kto je Vernon Subutex? Mestská legenda. Mŕtvy muž, ktorý nikdy nevstane z mŕtvych. Posledný svedok zaniknutého sveta. Muž poznajúci tajomstvo.

Všetko sa to začalo, keď svetoznámy Alex Bleach, spevák s búrlivým životom, zomrel na predávkovanie vo svojej vani. Obrovská rana pre fanúšikov, ale predovšetkým pre Vernona Subutexa, ktorý bol v osemdesiatych rokoch majiteľom najznámejšieho obchodu s platňami v Paríži a zdrvený krízou žil podporovaný svojím priateľom, popovou hviezdou.

Vernon už nie je schopný platiť nájom, ocitá sa na ulici a nemá nič okrem niekoľkých nahrávok Alexa Bleacha, po ktorých teraz všetci túžia.

Rozvíja sa okolo neho kaleidoskop postáv: prostí ľudia a mešťania, intelektuáli a grázli, transsexuáli a zahalené ženy, všetci predurčení ocitnúť sa v istom momente sami a dezorientovaní v novom storočí, ktoré mení hranice sveta. Ale predovšetkým je spolu s Vernonom – rezignovaným a zároveň rebelujúcim – skutočnou postavou románu Paríž: rovnako elegantný a hučiaci ako písanie Virginie Despentes.

„Virginie Despentes surovo odhaľuje realitu, ktorú dnes žijeme, a ponúka nám protijed. Je skutočná spisovateľka – slobodná, jedinečná, zžieravá.“ Nelly Kaprièlian

VIRGINIE DESPENTES sa narodila v Nancy a dospievanie prežila na okraji spoločnosti. V roku 1993 vydala škandalózny román Baise-moi a v roku 2000 sa podieľala na jeho filmovej adaptácii. Tri z jej kníh boli sfilmované.

Trilógia Život Vernona Subutexa mala vo Francúzsku obrovský úspech, a to až do takej miery, že podľa nej Canal+ natočil televízny seriál s Romainom Durisom v hlavnej úlohe. Prvý diel získal mnoho ocenení a v roku 2018 sa stal finalistom Man Booker International Prize.

Titul: TRILÓGIA z PARÍŽA
Romány: Život Vernona Subutexa 1 + 2 + 3
Autorka: Virginie Despentes
Preklad: Aňa Ostrihoňová
Vydavateľstvo: Inaque
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 280 + 272 + 288 = 840
Väzba: Hardcover
Dátum vydania: 5. máj 2023
Odporúčaná cena: 49,99 EUR
EAN: 8586024418356 

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email