Zviazaní

Domenico Starnone

Román Zviazaní o manželstve a putách napísal jeden z najpopulárnejších súčasných talianskych spisovateľov.

Vandino a Aldovo manželstvo sa tak ako mnoho iných nevyhlo nástrahám rutiny, vyčerpania, chladu. Napriek tomu prežilo. Alebo aspoň tak to na prvý pohľad vyzerá. Napriek tomu, že k zlomu v ich vzťahu došlo už pred mnohými rokmi, pri bližšom pohľade sú praskliny stále badateľné. Sú ako popraskaná váza, ktorá sa môže pri najmenšom otrase rozpadnúť. Alebo sa už rozbila, len si to nikto nechce priznať.

Domenico Starnone napísal strhujúci príbeh o vzťahoch, rodine, rozviazaných a pritesných uzloch a o nevyhnutných následkoch našich činov.

Domenico Starnone je taliansky spisovateľ, scenárista a novinár. Narodil sa v Neapole, pracoval ako učiteľ a novinár. Je autorom trinástich románov. Za román Via Gemito získal v roku 2001 najprestížnejšie talianske literárne ocenenie Premio Strega.

Zviazaní

Názov v origináli: Lacci
Autor: Domenico Starnone
Preklad: Peter Bilý
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Short
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 136
Väzba: Hardcover
Cena: 12,99 EUR
Cena e-book: 8,90 EUR
Dátum vydania: 8. 11. 2019
ISBN: 978-80-8207-038-8
ISBN e-book: 978-80-8207-039-5

O knihe v médiách

„Domenico Starnone je môj najobľúbenejší spisovateľ. Je výnimočným rozprávačom ľudských vzťahov, jeho štýl je presný a veľmi hlboký, jeho príbehy sú naše vlastné.“ Nadia Terranova, autorka románu Zbohom prízraky

„Román Zviazaní je röntgenovou snímkou lásky, ktorá už láskou nie je, a jej zničenia.“ Giornale

„Majstrovské spojenie Starnoneho rozprávačského štýlu s úžasným príbehom.“ Internazionale

„Starnone rozpráva teleskopicky a zároveň mikroskopicky, a tak sa v jeho texte okamih natiahne a celé desaťročia sa zredukujú na jediný odsek. Čas sa prejavuje v agónii jeho postáv.“ Public Books

Ďalšie tituly