Za okrajmi

Elena Ferrante

V roku 2020 Claire Luchette opísala obľúbenú taliansku spisovateľku Elenu Ferrante ako „jasnovidku medzi spisovateľkami.“

V týchto štyroch sviežich esejach Ferrante ponúka vzácny pohľad na pôvod svojich literárnych schopností. Píše o svojich vplyvoch, zápasoch a formovaní sa ako čitateľka i spisovateľka; opisuje nebezpečenstvá „zlého jazyka“ a naznačuje spôsoby, akými dlho vylučoval ženskú pravdu; navrhuje zborové spojenie ženského talentu, keď rozoberá dielo Emily Dickinsonovej, Gertrude Steinovej, Ingeborg Bachmannovej a mnohých ďalších.

Predkladáme vám subtílnu a zároveň úprimnú knihu „jednej z najväčších prozaičiek našej doby“ o dobrodružstvách v literatúre, a to na jej okraji i za ním.

Za okrajmi

Podtitul: O pôžitku z čítania a písania
Názov v origináli: I margini e il dettato
Autorka: Elena Ferrante
Preklad: Ivana Dobrakovová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: La Pomme
Rozmer: 120 x 180 mm
Počet strán: 112
Väzba: Paperback
Dátum vydania: 19. apríl 2023
Odporúčaná cena:  13,99 EUR
Odporúčaná cena e-book:  9,99 EUR
ISBN: 978-80-8207-211-5
ISBN e-book: 978-80-8207-212-2

O autorke

Elena Ferrante už dvadsať rokov prekvapuje každým novým románom literárny svet. Autorka, ktorá si škrupulózne chráni súkromie a píše pod pseudonymom, vracia literatúre moc zasiahnuť čitateľstvo príbehom, nezabudnuteľnými postavami a ich intímnymi drámami. Je jednou z najpresvedčivejších, najvnímavejších a najštýlovejších autoriek. Svojimi románmi si získala obdiv medzi spisovateľmi, umelcami a kritikmi. Najväčší úspech však zožala predovšetkým u čitateľov a čitateliek, ktorí v nej objavili autorku, ktorá presvedčivo a strhujúco rozpráva o tajomstvách spolupatričnosti, vzťahov, lásky, rodiny a priateľstva.

Ďalšie tituly