Vlasť

Fernando Aramburu

„Vlasť pripomenula Španielsku, ako literatúra dokáže otriasť spoločnosťou.“ Politico Europe

V oceňovanom románe Fernanda Aramburua ožíva nedoriešená história násilia v postavách a ich životoch, ktorými otriasol baskický terorizmus. Zároveň sa však do diskusie vracajú témy pravdy a zmierenia.

Zo spriatelených rodín sa stávajú nepriatelia, keď otca z jednej zabije komando, ktorého príslušníkom je syn z druhej  rodiny. Príbeh vyrozprávaný z množstva pohľadov dokonale vystihuje nelineárnosť morálnych dilem, ktorým čelí tak rodina obete, ako aj útočníka. Aramburu len v náznakoch opisuje historické pozadie a sústredí sa na psychologickú komplexnosť postáv a vytvára takmer neznesiteľné napätie.

Fernando Aramburu sa narodil v San Sebastiáne a je považovaný za jedného z najdôležitejších súčasných španielskych spisovateľov. Len za román Vlasť získal množstvo španielskych, baskických a medzinárodných ocenení. HBO v roku 2020 uvádza jeho seriálovú adaptáciu.

Vlasť

Názov v origináli: Patria
Autor: Fernando Aramburu
Preklad: Peter Bilý
Ilustrácia na obálke: Barbora Šajgalíková
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Apostrof
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 560
Väzba: Hardcover
Cena: 18,99 EUR
Cena e-book: 10,90 EUR
Dátum vydania: 15. október 2020
ISBN: 978-80-8207-087-6
ISBN e-book: 978-80-8207-088-3
Kníhkupectvá: Martinus, Gorila, Artforum, Panta Rhei

O knihe v médiách

„Aramburuov výnimočný román je úprimným empatickým portrétom utrpenia a odpustenia.“ Publishers Weekly

„Už dávno som nečítal takú presvedčivú a dojemnú knihu. Román je vystavaný tak inteligentne, že je zároveň aj svedectvom historickej reality.“ Mario Vargas Llosa

Ďalšie tituly