Tajný život štyroch manželiek

Lola Shoneyin

Oceňovaná autorka Lola Shoneyin vo svojom románe prináša neodolateľný príbeh o manželstve, rodine a moci zasadený do súčasnej Nigérie.

Keď sa Baba Segi už šiesty deň po sebe zobudil s bolesťami brucha, vedel, že je čas urobiť niečo drastické s bezdetnosťou svojej štvrtej manželky. Pre Babu Segiho je jeho zbierka manželiek a kopa detí symbolom prosperity, úspechu a potvrdením mužnosti. V jeho patriarchálnom svete je všetko v poriadku, až kým si domov nedovedie štvrtú manželku, tichú, vysokoškolsky vzdelanú Bolanle.

Tri ďalšie žiarlia a sú znechutené votrelkyňou, ktorá ich ukracuje o manželovu pozornosť. Ako sa opovažuje nevedieť, kde je jej miesto? Ako sa opovažuje ponúknuť im, že ich naučí čítať?

Bolanlina matka sa usilovala dcéru vzdelávať a zachrániť ju pred životom v polygamii a nedokáže pochopiť, prečo si napriek tomu vybrala takýto osud. Bolanle však skrýva tajomstvo, ktoré nechtiac odhalí klamstvá a lži usadené v domácnosti Babu Segiho.

Strhujúci príbeh o mužoch a ženách, matkách a deťoch, otroctve a nezávislosti osvetľuje spoločné črty skúsenosti všetkých žien: útrapy, ktoré znášajú, boj o vymedzenie sa a túžbu chrániť milovaných.

Tajný život štyroch manželiek

Názov v origináli: The Secret Lives of Baba Segi’s Wives
Autorka: Lola Shoneyin
Preklad: Júlia Zelenčíková
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Pandora
Rozmer: 134 x 207 mm
Počet strán: 224
Väzba: Paperback s prebalom
Cena: 17,99 EUR
Cena e-book: 13,99 EUR
Dátum vydania: 10. november 2022
ISBN: 978-80-8207-192-7
ISBN e-book: 978-80-8207-193-4

Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei, Heureka

Bez prebalu:

O autorke

Lola Shoneyin je nigérijská poetka a spisovateľka. Je riaditeľkou Ake Arts & Book Festival. Podľa románu Tajný život štyroch manželiek sa nakrúca televízny seriál.

Ďalšie tituly