Priateľstvo

Silvia Avallone

Keby ju niekto požiadal, aby presne určila začiatok ich priateľstva, Elisa by nedokázala odpovedať.

Bola to noc, keď sa Beatrice zjavila na pláži, náhle ako padajúca hviezda, so smaragdovozelenými očami, ktoré sa v tme leskli? Alebo to bolo neskôr, keď ukradli džínsy z elegantného butiku a utiekli na mopedoch?

Koniec je istý: uplynulo trinásť rokov, ale spomienka stále bolí. Pretože teraz si každý myslí, že Beatrice pozná: vie, čo nosí, čo jedáva, kam chodí na dovolenku. Obdivujú ju, závidia jej, nenávidia ju, zbožňujú ju. Nikto však nedokáže uhádnuť tajomstvo ukryté za jej neustále sa meniacim úsmevom, nikto si nedokáže predstaviť časy, keď „Rossettiová“ bola len Bea – jej najlepšia priateľka.

 Silvia Avallone sa narodila v roku 1984 v meste Biella v piemontských Alpách. Časť mladosti strávila v priemyselnom Piombine, odkiaľ čerpala námet pre svoj prvý román Oceľ (Acciaio, 2010), vďaka ktorému bola katapultovaná medzi najvýraznejšie hlasy súčasnej talianskej literatúry. Nasledoval román Marina Bellezza (2013) a v roku 2017 román Odkiaľ je život dokonalý. Jej knihy sú preložené do dvadsiatich troch jazykov a Oceľ bola aj sfilmovaná. V súčasnosti žije v Bologni.

Priateľstvo

Názov v origináli: Un’amicizia
Autorka: Silvia Avallone
Preklad: Ivana Dobrakovová
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Pandora
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 424
Väzba: Hardcover
Cena: 18,99 EUR
Cena e-book: 12,90 EUR
Dátum vydania: 22. marec 2022
ISBN: 978-80-8207-145-3
ISBN e-book: 978-80-8207-146-0
Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei, Heureka

O knihe v médiách

„Výnimočný román o hlbokých a citlivých témach: vzťahu medzi bytím a zdaním, medzi identitou a inakosťou, pravdou a lžou.“ Michela Marzano, Robinson

„Príbeh sesterského vzťahu dvoch mladých dievčat, Elisy a Beatrice, ktoré spolu vyrastali v talianskej provincii, ale osud im určil veľmi odlišné cesty medzi sociálnymi sieťami a celebritami, spomienkami a priznaniami.“ Francesco Musolino, Messaggero

Ďalšie tituly