Môj nežný blíženec

Nino Haratischwili

Stella má všetko potrebné k šťastiu: v tridsiatich šiestich rokoch pracuje pre regionálne noviny a vedie stredostavovský život v elegantnej štvrti Hamburgu so svojím synom a manželom, televíznym režisérom. Všetko sa však zrúti v deň, keď sa objaví Ivo.

Stella a Ivo sa poznajú od detstva. Mala šesť rokov, keď mal jej otec pomer s Ivovou matkou. Od chvíle, keď Ivo zmizol z jej života, uplynulo sedem rokov.

Stella sa za ním ešte naposledy vydá do Tbilisi, kde objavuje nedávnu tragédiu bývalej sovietskej republiky a snaží sa odhaliť, ako pochopiť a prijať svoju minulosť.

Román o láske, vojne a rodinnej tragédii, ktorý prostredníctvom silného príbehu rieši existenciálne otázky. Nekompromisné skúmanie všetkých foriem devastácie spôsobenej konfliktmi – medzi národmi aj jednotlivcami, v rodine alebo vo dvojici.

Môj nežný blíženec je príbeh veľkej lásky a osudovej vášne a krok za krokom, vrstvu za vrstvou odhaľuje rodinnú drámu, ktorá visí ako tieň nad životom Iva a Stelly.

Môj nežný blíženec

Názov v origináli: Mein sanfter Zwilling
Autorka: Nino Haratischwili
Preklad: Paulína Šedíková Čuhová
Fotografia na obálke: Anka Zhuravleva
Vydavateľstvo: Inaque
Edícia: Pandora
Rozmer: 135 x 207 mm
Počet strán: 288
Väzba: Hardcover
Cena: 16,99 EUR
Cena e-book: 11,90 EUR
Dátum vydania: 24. máj 2022
ISBN: 978-80-8207-157-6
ISBN e-book: 978-80-8207-158-3
Kníhkupectvá: Artforum, Panta Rhei

O autorke

Nino Haratischwili sa narodila v roku 1983 v Tbilisi. Je oceňovaná dramatička, spisovateľka a režisérka. Román Môj nežný blíženec získal cenu Hotlist nezávislých vydavateľstiev. Za svoj rozsiahly román Ôsmy život (pre Brilku), ktorý vyšiel v roku 2014, získala okrem iného literárnu cenu Kulturkreis der deutschen Wirtschaft a Cenu Anny Seghersovej. V roku 2023 vychádza v slovenčine autorkin zatiaľ najnovší román s názvom Nedostatok svetla.

 

Ďalšie tituly