Slavomír Olšovský

Novoročný prejav prezidenta Gasparowitcha

V paralelnom vesmíre X sa prezident zobudil ráno 9. januára 2014 vo veľmi energickej nálade. Možno to bolo tým expremiérom, čo sa rozprášil v Košiciach na mraky, a čestne to priznal. Možno dačím iným. Nevieme.

Govorit Moskva – protest v predvečer výročia inaugurácie prezidenta Putina

Dnes večer o siedmej na Blatnom námestí v Moskve. Tam sa na výročie minuloročného veľkého protestného zhromaždenia odváži ruská nesystémová opozícia.

Tisícročná ruská včela

Kníh o Rusku nebude na Slovensku už nikdy dosť vydaných a asi ani dosť prečítaných. Čo je škoda, lebo severný medveď dlhšiu dobu nespí a stále to k nám má (zo svojho pohľadu) len naskok.

Hoří, má Zuzanko!

Ak neviete, kto je Zuzana Piussi, asi ste posledný mesiac nesledovali veľmi správy zo Slovenska, alebo ste sa poriadne začítali do príbehov z Farmy na Topkách. Táto útla slovenská filmárka s veľkou kamerou je podľa mňa žena v tej „verejnej službe“, ktorú často spomína Rado Procházka.

Zlatý vek zemiakovského školstva

In: Veľká slovenská encyklopédia, rok vydania 2050

Začiatkom druhej dekády 21. storočia zemiakovská elita vyplašená nebezpečne blízkou prohibíciou pochopila, že budúcnosť národa nemožno stavať na montovaní plechových objektov určených na dopravu. A tak hoci s odporom k dogmatickej čistote Stratégie 2020 zaradila vyššiu rýchlosť v oblasti budovania znalostnej spoločnosti.

Vedecko-technický rozvoj Zemiakova a osobitne jeho vzduchoplavby

In: Veľká slovenská encyklopédia, rok vydania 2050

Krízou zasiahnuté Zemiakovo sa v roku 2012 ponášalo na horiaci zepelín, ktorý ostro klesal k zemi. Rámcové programy na podporu malého a stredného podnikania neboli schopné znovu naštartovať motor inteligentného a zeleného rastu ani tvorbu pracovných miest.

Naši noví protestanti verzie 2.0(12): antiGorila

Chemická reakcia, ktorá prebehla medzi Slovenskom a digitálne vyvolaným protestom, nateraz vyústila do bublajúceho nestáleho substrátu. Jeho explozívnosť a prípadné transmutačné vlastnosti preveria až ďalšie skúšky.

Zemiakovské gorily a iné fenomenálne cudzopasné primáty

In: Veľká slovenská encyklopédia, rok vydania 2050

V roku, keď sa v Zemiakove odpremiérkovala Eurovalhalla, začali prví dobrodruhovia prinášať správy o výskyte nového živočíšneho druhu – Zemiakovskej gorily.

Eurovalhalla – zemiakovská tragikomická opera v troch dejstvách

(In: Veľká slovenská encyklopédia, rok vydania 2050) Amatérsky súbor z Vodného vrchu otvoril svoju jesennú sezónu 2011 skutočne nevšedným kusom. Toto divadielko, niekedy označované aj ako najvyšší zábavodarný orgán (NZ SR), predviedlo totiž výnimočný majsterštuk, ktorý v nemom úžase sledovali v priamom prenose (vďaka Bohu bez titulkov) nespočetní diváci doma aj v zahraničí.

Konečné riešenie zemiakovského chorovníctva a jeho ideové základy

In: Veľká slovenská encyklopédia, rok vydania 2050

Zo zachovaných údajov Eurostatu popisujúcich demografický vývoj v Európe koncom 20. storočia vyplýva, že v EÚ rástol počet starších a pokročilých ľudí, ako aj priemerná dĺžka života.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia