Redakcia

Literatúra nás konfrontuje s vlastnými démonmi

V rámci festivalu Dolce Vitaj navštívila Bratislavu talianska spisovateľka Donatella Di Pietrantonio, ktorá v roku 2011 debutovala románom Moja matka je rieka, o dva roky neskôr vydala knihu s názvom Moja krásna. V slovenčine jej vyšiel román Tá, čo sa vracia, za ktorý získala prestížnu cenu Premio Campiello.

Jarné knihy 2018

Po Veľkej noci v kníhkupectvách nájdete náš taliansky trojlístok – debutový román Eleny Ferrante Zraňujúca láska, knihu talianskej autorky Donatelly di Pietrantonio Tá, čo sa vracia a román Paola Cognettiho Sofia vždy chodí v čiernom. Okrem nich vyjde aj najnovší román Zadie Smith Swing Time a zbierka esejí Rebeccy Solnit Muži mi to vysvetlia.

Rok 2018 s Inaque

Ďakujeme vám za nádherný rok 2017 a všetkým čitateľom a čitateľkám prajeme krásny a šťastný nový rok! Medzi prvými knihami, ktoré vychádzajú v roku 2018 vo vydavateľstve Inaque je román Katie Kitamurovej Rozchod, novela Aliny Bronskej Posledná láska baby Dune, memoáre Susan Faludiovej V tmavej komore, román Tessy Hadley Bystré dievča a Paola Cognettiho Sofia vždy chodí v čiernom.

Kniha 2015

V Inaque.sk máme radi pokrok a zmeny, ale dobrých tradícií sa držíme. Patrí medzi ne aj koncoročná anketa o najzaujímavejších knihách, ktoré sme v uplynulom roku čítali.

Elena Ferrante v slovenskej premiére

Do júna 2015 vydavateľstvá Inaque a Premedia pripravujú napríklad Rozhovory s Alexandrom Dulebom, ale aj novelu Zadie Smith Kambodžská ambasáda.

Kniha 2014

Tento rok sme boli menej aktívni ako v minulosti, ale o našu koncoročnú literárnu anketu vás neukrátime. Želáme vám, aby ste sviatočné chvíle strávili s dobrými knihami, filmami a najmä ľuďmi.

Marcové linky

...

Kniha 2013

Aj tento rok ponúkame prehľad kníh, ktoré tvorcov Inaque.sk najviac zaujali. Ak sa poponáhľate, možno niektoré z nich ešte stihnete kúpiť pod stromček. Ďakujeme za dlhodobú priazeň a želáme príjemné sviatočné chvíle v spoločnosti dobrých kníh, filmov a ľudí.

Prázdninové čítanie

Slovné spojenie „plážové čítanie“ sa prvýkrát v angličtine objavilo niekedy v sedemdesiatych rokoch. Odvtedy všetky známe literárne časopisy pravidelne na začiatku leta uverejňujú zoznamy „letných kníh“. Nemusia byť nové, nemusia byť ľahké, stačí, aby človeka zaujali natoľko, že zabudne na páliace slnko a prípadnú opicu z tequilly. Takže, čo budú v lete čítať autori z Inaque?

Menšiny, predsudky a krajina - 100 názorov

Prinášame novú sériu projektu Sto názorov, tentoraz na tému Menšiny, predsudky a krajina. Svoje postoje vyjadrujú hudobníčka a aktivistka Dorota Nvotová, podnikateľ Szilárd Somogyi, prekladateľka, publicistka a aktivistka Silvia Ruppeldtová a sociológ Michal Vašečka.