Natália Ďurníková

Čierny princ a biely drak

Už názov najnovšieho filmu režiséra a scenáristu Quentina Tarantina Divoký Django prezrádza nadväzovanie na tradíciu tzv. spaghetti westernov. Pôvodný predstaviteľ Djanga v Corbucciho filme Franco Nero sa dokonca v tarantinovke na chvíľu objaví.

Nič netušiaci spoluvinníci

Pred viac ako desiatimi rokmi sa objavilo podozrenie, že jeden z najväčších svetových koncernov zameraných na mobilnú komunikáciu Nokia spracúva minerály, ktoré financovali 15-ročnú občiansku vojnu v Kongu. Tento ozbrojený konflikt mal za následok päť miliónov obetí.

Boj prchkého kajúcnika

Čo môže kázať impulzívny, agresívny motorkár so záľubou v zbraniach, slabosťou pre alkohol a omamné látky, ktorého drogová a kriminálna kariéra začala veľmi skoro? Môže sa jeho minulosť stať paradoxne jeho devízou v boji za budúcnosť iných?

Detskí vojaci nie sú v Afrike zriedkavosťou

Kniha Diamantové deti je výsledkom dvojmesačného pobytu Annette Rehrlovej v západoafrickej Sierre Leone. Jej návšteva jednej z najchudobnejších krajín sveta sa uskutočnila z poverenia Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov v Ženeve. Prináša autentické svedectvá detí, ktorých životy zmenila desaťročná občianska vojna.

Už len nejako prežiť tento prekliaty deň

Ráno. Pre profesora Georga Falconera z filmu Single man každodenné, nechcené sotenie do reality, ktorú už nejaký čas prežíva ako nevyhnutné zlo. Jeho život zaplnilo prázdno.

Zápas o kráľov hlas

Najlepší oscarový film nemusí človeka zanechať v nemom úžase, ale aspoň polohlasné „vau“ by prísť mohlo. Neprišlo.

Parkour – rozprávka kdesi uprostred

Parkour je pomerne mladá, pre mnohých možno neznáma aktivita, ktorej základ – efektívne, rýchle a bezpečné prekonávanie prekážok – je blízky každému z nás. Parkour je v istom zmysle metaforou života.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia