Miriam Novanská

Miriam Novanská je blogerka a autorka desiatok publikovaných článkov na Slovensku a vo Veľkej Británii. Vyštudovala obchod, marketing a manažment. Žije vo Veľkej Británii a pracuje vo finančnej sfére v londýnskej štvrti City. Nájdete ju na aj na Twitteri a jej novom osobnom blogu www.premenyzeny.net.

Svadba

Tak a je to tu. Konečne nastal deň, kedy švárny William prisľúbi vernosť na večné veky očarujúcej Kate a žena, ktorá kráčala k oltáru ako slečna Middletonová sa bude od neho vracať ako princezná Catherine. Budúca kráľovná.

Smrť ako voľba

Máme právo zomrieť v čase a spôsobom, ktorý si sami zvolíme? Je správne požadovať aby vlády a súdy zlegalizovali asistované samovraždy, a to nielen pre smrteľne chorých pacientov?

Sparťanská výchova na čínsky spôsob

Nútili by ste svoje dieťa cvičiť hru na klavíri päť hodín denne každý boží deň, vrátane víkendov, dovoleniek a sviatkov – a nezastavilo by vás ani keby to dieťa v zúfalosti začalo obhrýzať rohy daného klavíra? Vrátili by ste svojmu štvorročnému dieťaťu vlastnoručne s láskou vyrobený narodeninový pozdrav pre mamu s tým, že nie je dostatočne vydarený a treba ho prerobiť?

Škatuľky

Cestou domov metrom, listujúc vo večerníku, mi padol zrak na slovko Slováci. Tak som sa k nemu vrátila. Slováci a Slovensko sa často v britských novinách nespomínajú a keď už, tak málokedy v dobrom.

Hrdinovia

Ann Timsonová, 71-ročná babička, sa nedávno stala miláčikom britskej verejnosti. Nie, nespievala v talentovej súťaži a nevyhrala ani milión v lotérii. Naša milá Ann sa len rozbehla za bandou šiestich motorkárov vykrádajúcich za bieleho dňa zlatníctvo a mlátila ich hlava-nehlava kabelkou, až kým jedného z nich nezrazila na zem.

Slovenská otvorenosť

Prívetivosť k cudzincom. Liberálna imigračná politika. Zákony pomáhajúce s integráciou cudzincov s domácim obyvateľstvom. Množstvo medzinárodných škôl a zahraničných študentov. Celková kvalita života, posudzovaná podľa úrovne kriminality a dostupnej zdravotnej starostlivosti , daní či výšky nájomného.

Zápisky z líbyjského pekla

Pamätáte sa na rok 2007 a na mediálnu eufóriu okolo kampane You are not alone? Tisícky ľudí po celom svete demonštrovali za prepustenie piatich Bulhariek čakajúcich na vykonanie rozsudku smrti v líbyjskej väznici.

Nech žije nová rodina!

Po dome sa rôznou rýchlosťou pohybujú štyri deti. Jedno, dvojročné dievčatko, je moje. Teda naše. Dve staršie dievčatá sú manželove. Ale vlastne tiež naše. A štvrtý, štvorročný chlapček, nie je ani jeho, ani môj. Teda pokrvne. Ale tiež tak akosi občas je náš. On je totiž bračekom tých dvoch starších. Zmätení? My už ani nie.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia