Čože? Ja sa mám vydať?

Kate Bolick svoju esej z časopisu Atlantic o význame manželstva v 21. storočí rozšírila na celú knihu, ktorá nakoniec vyšla pod názvom Jej vlastný život a manželstva sa dotýka len okrajovo. Životný príbeh Kate Bolick sa prepletá s osudmi piatich žien a predstavuje alternatívne, zaujímavé a napĺňajúce cesty pre ženy.

Protokoly stratených čitateľov

Telo už nevykazovalo známky života. Bolo chladné, ba pôsobilo až vyschnuto. V okolí neležala žiadna mucholapka, ani podobný vražedný predmet. Hlavou mu prebleskol dokonalý zločin – cencúľ, ktorý sa po prebodnutí obete roztopí spolu s odtlačkami prstov. Lenže mŕtva telesná schránka muchy nemala nijakú bodnú ranu.

Iný svet je možný

Je príjemné jarné ráno, bývalá imperiálna metropola, dnes moderné mesto s impozantnými budovami a širokými bulvármi sa prebúdza. Madridčania, obchodní cestujúci, turisti či ľudia, čo sem jedného dňa zablúdili a zostali navždy, precitajú zo spánku do reality bežného dňa v kaviarňach.

Prečo Japonci neporážajú Keňanov?

Britského novinára Adharananda Finna poznajú slovenskí bežci a čitatelia vďaka jeho knihe Běhání s Keňany. Po tom, ako preskúmal metódy najrýchlejších vytrvalcov na svete, sa vybral objavovať tajomstvá japonských bežcov. Prečo práve ich?

Hrdinovia na tukový pohon

Christopher McDougall sa preslávil knihou Stvorení pre beh. Pred niekoľkými týždňami vyšla jeho druhá kniha Natural Born Heroes. V nej behanie nehrá hlavnú úlohu, ale bežcom ponúka zaujímavý príbeh a aj zopár dôvodov na premýšľanie.

Bežec Alan Turing

Vo filme Kód Enigmy môžete vidieť geniálneho matematika Alana Turinga pri behu. Nie je to umelecká fikcia. Turing bol náruživý bežec – a výborný.

Muž, ktorý vymyslel maratón

Kým legenda o behu Feidipida, aby oznámil správu o víťazstve v bitke pri maratóne, je notoricky známa, otec moderného maratónu viac-menej upadol do zabudnutia. Mnohých prekvapí, že ním nie je obnoviteľ olympijských hier Pierre de Coubertin.

Z Bronxu do Bratislavy a späť

Kým v USA a vo Veľkej Británii sú hipsterská móda a životný štýl na ústupe, v našich zemepisných šírkach ešte stále ide o nesprofanovanú súčasť veľkých miest.

PF 2014 a dávajte si pozor, čo si želáte!

Okrem tých obligátnych tagovačiek s vinšami pri príležitosti prelomu kalendárnych rokov sa tu rozmohla ďalšia mexická vlna rekapitulácií, primárne samozrejme s cieľom preukázať, že dotyčný mal fasa, rozumej nesmierne produktívny rok, nech followeri vidia.

Na silné otázky treba nadanie

Asi to bolo tým, že som sa pred spaním znova zahĺbila do svojej najobľúbenejšej oddychovej literatúry, podľa objektívnych estetických kritérií nepochybne pokleslého typu, ale to je fuk, lebo keď znova a znova čítam Betty McDonaldovú, môj n-jadrový procesor v hlave vypne a je mi fajn.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných [7] 30 dní

Inzercia