Jesenné číslo časopisu ASYMPTOTE

V jesennom čísle časopisu Asymptote nájdete ukážky diel autorov z vyše tridsiatich krajín sveta, od Grécka po Filipíny, od Guatemaly po Senegal, so zastávkami v Nórsku, Rumunsku, Taliansku, Francúzsku či Chile a dlhším výletom do Katalánska.

Letné číslo časopisu ASYMPTOTE

Mottom letného čísla Asymptote, ktoré sa pred chvíľkou rozletelo do sveta je citát z Čriepkov z denníka z pekla Antonina Artauda: “I look for myself in places I don’t recognize” (Hľadám sa na miestach, ktoré nespoznávam).

Cinevitaj sa zameria na Neapol

Filmová prehliadka CINEVITAJ sa zameria na magický Neapol a tvorbu hrdého Neapolčana režiséra Paola Sorrentina. Medzi filmami, ktoré odkrývajú jedinečnosť Neapola, mesta kontrastov, patria aj slovenské premiéry, medzi nimi dokument Ferrante Fever, ktorý hľadá odpoveď na otázku, prečo sa Neapolská sága spisovateľky stala svetovým literárnym fenoménom.

Vychádza nové číslo Asymptote

Spoločne s jarou prichádza aj nové číslo medzinárodného časopisu pre svetovú literatúru Asymptote.

Vychádza nové číslo Asymptote

Zimné číslo Asymptote prináša opäť preklady esejí, poviedok a noviniek z literatúry celého sveta. Práve vyšlo jeho nové číslo.

Vychádza nové číslo ASYMPTOTE

V najnovšom čísle medzinárodného časopisu ASYMPTOTE venovaného svetovej literatúre v preklade do angličtiny nájdete množstvo zaujímavých textov, rozhovorov a esejí.

Preklady radšej české

České preklady na Slovensku sú kultúrny fenomén, na ktorý sú dlhodobo rozdielne a často protichodné názory. Keď sa hlbšie zamyslíme nad českými a slovenskými prekladmi v rozličných aspektoch, objavíme zaujímavé veci nielen o prekladateľstve, knižnej produkcii a trhu, ale aj o jazyku, psychológii vnímania umenia až po národnú mentalitu a kultúru.

Poviedka v slovenčine v novom čísle ASYMPTOTE

V mikropoviedke Ponorenie peruánsky autor Pedro Novoa tak pôsobivo spracoval traumatický zážitok z mladosti, že Asymptote jeho text, ktorý získal cenu 1000 Palabras, uverejňuje v pätnástich jazykoch.

Banská Štiavnica v auguste omladne vďaka filmom

V polovici augusta Banská Štiavnica rapídne omladne. Letný filmový seminár 4 živly, ktorý sa v meste koná už osemnásty raz, si za svoju tohtoročnú tému zvolil práve MLADOSŤ a program zostavil z filmov a sprievodných podujatí, ktoré s témou súvisia.

Anča Award získal španielsky film Tri muchy na mieru

Medzinárodný festival animácie Fest Anča vyvrcholil v nedeľu 3. júla 2016 slávnostným odovzdávaním cien v Novej Synagóge. Hlavná cena Anča Award bola udelená španielskemu filmu Tri muchy na mieru (Tres moscas a medida) od režisérskej dvojice Maríe Álvarez a Elisy Morais. Okrem sošky z dielne Braňa Laha získali aj ocenenie honorované sumou 800 Eur.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných [7] 30 dní

Inzercia