Články zo sekcie Články autora
Peter Birčák
Tlačová správa
Foto: Flickr.com (Christine Rose, licencia Creative Commons)
Vera Cosculluela
Alphaville
Aňa Ostrihoňová
Madame Bovary (Claude Chabrol)
Aňa Ostrihoňová

Zimné číslo ASYMPTOTE

Zimné číslo prináša doteraz najpestrejšiu zmes príspevkov z rekordného počtu 35 krajín od Bangaladéša po Taiwan a Tibet cez Chorvátsko,Guatemalu a Turecko až po Demokratickú republiku Kongo, ktorej hlasom sa prihovára Fiston Mwanza Mujila.

Možno ste už zaregistrovali, že 18. januára vyšlo nové číslo Asymptote, ktorým náš časopis vstupuje do ôsmeho roku svojho života.

V novom čísle predstavujeme víťazov tohtoročnej prekladateľskej súťaže: prvé miesto za preklad poézie získal Daniel Owen prekladom z indonézčiny a za prózu mladá anglická prekladateľka zo slovinčiny Olivia Hellewell (informácie o ostatných umiestnených, ktorí si rozdelili ceny vo výške 3000 dolárov, sú tu).

Ani slovenčina nevyšla v novom čísle nakrátko: nájdete tu ukážku zo zbierky poézie Petra Macsovszkého Sacrangeliumv anglickom preklade Ivany Hostovej v spolupráci s Jamesom Sutherlandom-Smithom. A 24. 2. sa v rozhovore na blogu Asymptote budete môcť dočítať, ako na rozhraní troch jazykov – poľštiny, slovenčiny, a ukrajinčiny – balansuje v Bratislave žijúca mladá poľská autorka a prekladateľka Weronika Gogola.

Ak sa Vám náš časopis páči, odporučte ho ďalej, existuje aj možnosť finančne ho podporiť (bližšie informácie tu).

vybrali.sme.sk vybrali.sme.sk    facebook Pridať na FaceBook    print Vytlačiť

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných [7] 30 dní

Inzercia