Vojnová reportérka: Sýrčania utekajú pred beznádejou

Česká novinárka a humanitárna pracovníčka Markéta Kutilová je známa reportážami z frontového územia v Sýria. Po prvej ceste do Sýrie napísala spolu s Lenkou Klicperovou knihu Islámskému státu na dostřel.

Súčasnosť Ukrajiny je v jej minulosti

Správanie Európy vo vzťahu k ukrajinskej kríze bolo posledným dôkazom neschopnosti Európskej únie pochopiť súčasné dianie v tejto východoeurópskej krajine z inej ako geopolitickej perspektívy, ale najmä historickej.

Novoročný prejav prezidenta Gasparowitcha

V paralelnom vesmíre X sa prezident zobudil ráno 9. januára 2014 vo veľmi energickej nálade. Možno to bolo tým expremiérom, čo sa rozprášil v Košiciach na mraky, a čestne to priznal. Možno dačím iným. Nevieme.

Aj varenie si vyžaduje politické rozhodnutia

Včera na mňa zo schránky vypadol ženský časák, meninová pohľadnica pre čávesa od mojej mamy a bezprízorný balíček cukríkov. V duchu som si zakonšpirovala nad tým, či v tých Hallskách nie je ploštica alebo antrax, súc poučená divokejšími obdobiami svojho života, keď som si pravidelne nachádzala spľasnuté duše na aute.

Mladé roky Gustáva Husáka

Gustáv Husák by sa začiatkom januára tohto roka dožil rovných sto rokov. Tento politik vzostupov a pádov, zastávajúci za svojho života mnohé vysoké štátne funkcie, sa do veľkej politiky dostal v auguste 1944 po vypuknutí Povstania.

S Führerom na večné časy

V tomto roku si pri výročí vzniku vojnového Slovenského štátu opätovne uvedomujeme, ako nedostatočne sme sa vyrovnali s jeho dedičstvom. Čoraz jasnejšie sa totiž ukazuje, že jeho pohrobkovia otvorene pôsobia aj v nominálne sociálnodemokratickej strane.

Zvolí si Škótsko samostatnosť?

Britský premiér David Cameron a predseda škótskej vlády Alex Salmond sa dohodli na vypísaní referenda o samostatnosti Škótska. Hlasovanie sa má uskutočniť na jeseň 2014. Samostatnosť však zatiaľ medzi Škótmi veľkú podporu nemá.

Prázdna obálka

V parlamentných voľbách kandiduje rekordné množstvo strán. Účasť bude s veľkou pravdepodobnosťou rekordne nízka a je dosť možné, že rekordne vysoký bude počet neplatných hlasov.

Naši noví protestanti verzie 2.0(12): antiGorila

Chemická reakcia, ktorá prebehla medzi Slovenskom a digitálne vyvolaným protestom, nateraz vyústila do bublajúceho nestáleho substrátu. Jeho explozívnosť a prípadné transmutačné vlastnosti preveria až ďalšie skúšky.

Ako matovičovci o panictvo prišli

Naľavo nuda, napravo rušno. Tento obraz panuje v slovenskej politike už niekoľko rokov a zdá sa, že pravica vo vzniku nových strán našla recept na prežitie.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia