Vladimír Bačišin
Foto:  Kristina Alexanderson (flickr, licencia Creative Commons)
Vladimír Bačišin
Foto: Matt Blaze (Flickr.com, licencia Creative Commons)
Tomáš Mrva
Foto: Ilya Dobrych (Flickr.com, licencia Creative Commons)
Vladimír Bačišin
Tomáš Mrva
Aňa Ostrihoňová
Tomáš Mrva
Lucia Rakúsová
Foto: www.pixelator.be
Tomáš Mrva

Homosexuál Klaus a ďalšie zaujímavé linky

Po dlhšom čase opäť prichádzame s prehľadom zaujímavostí, na ktoré sme natrafili na slovenských a českých internetových stránkach. Nebude tam chýbať Václav Klaus, Dominik Dán ani trocha špionážnej drámy.

Václav „Kikina“ Klaus

Český prezident Václav Klaus sa ani zďaleka nevyhýba kontroverzným témam, a tak si nenechal ujsť príležitosť vyjadriť sa k pražskému dúhovému pochodu Pride. Reakcia bola nečakaná. Šéfredaktor časopisu pre gejov Jakub Starý v rozhovore pre časopis Instinkt povedal, že samotný Klaus je maskovaný homosexuál. Médiá, ktoré inak zaujíma akákoľvek blbosť, to poväčšine obišli mlčaním. Žeby mala pravdu herečka Eva Holubová, podľa ktorej o tom vie celá Praha (a prezident má v komunite prezývku Kikina), ale pre bulvár je téma tabu?

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/bez-obalu/jakub-stary-prezident-neco-taji-a-maskuje_26261.html

http://www.youtube.com/watch?v=jQjZn-Jw2Q8

http://www.ceskapozice.cz/en/news/society/%E2%80%98klaus-homosexual%E2%80%99-czech-gay-weekly-editor

Všetkého veľa škodí

Autor píšuci pod pseudonymom Dominik Dán sa svojimi detektívkami stal jedným z najpredávanejších slovenských spisovateľov. Ako však píše na pomerne novom portáli Kumšt Martin Kasarda, trinásť kníh od roku 2005 viedlo ku klesajúcej kvalite a dokonca aj prinajmenšom dvom smrteľným hriechom, ktoré zabíjajú detektívku.

http://www.ekumst.sk/sk/knihy/110709dan13

Prekliata Nobelovka

Prestížna Nobelova cena akoby bola prekliatím pre ľudí z našich zemepisných šírok. K jedinému slovenskému rodákovi s touto cenou Philippovi Lenardovi sa príliš nehlásime pre jeho otvorenú podporu nacizmu. Američan slovenského pôvodu Daniel Gajdusek bol zase odsúdený za sexuálne zneužívanie detí. Český biológ Jiří Bartek ju možno nedostane, pretože za komunizmu spolupracoval s ŠtB. Jeho komentár? „Sme prvá krajina sveta, ktorá mediálne ukameňovala svojho najcitovanejšieho vedca za to, že sa pomocou rozviedky snažil zdvihnúť úroveň výskumu a starostlivosti o chorých v onkológii.”

http://www.sme.sk/c/5988754/kandidat-na-nobelovku-alebo-cesky-spion.html#ixzz1VmF3XPRS

Krása lesa

Za riekou Moravou v uplynulých týždňoch vyvolal rozruch aj výrub stromov napadnutých kôrovcom. Jeden tábor tvrdil, že stromy treba zoťať a zachrániť, čo sa dá. Ekológovia zase argumentovali, že do národného parku sa zasahovať nemá a všetko treba ponechať na prírodu. Z úplne iného uhla sa na problém pozrel estetik Karel Stibral, ktorý verejnosti pripomenul, že pohľad na to, čo je krásna krajina, sa v uplynulých storočiach menil a raz mali navrch zástancovia divočiny a inokedy podporovatelia kultivácie krajiny.

http://ekolist.cz/cz/publicistika/eseje/libi-se-nam-zeleny-les-slovo-estetika-k-sumave

vybrali.sme.sk vybrali.sme.sk    facebook Pridať na FaceBook    print Vytlačiť

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia