Svetové médiá o zemnom plyne

V poslednom období sa na Slovensku mláti veľa prázdnej slamy o zemnom plyne. Je dôležité poznať, ako o tejto problematike informujú svetové médiá. Podľa prognóz Svetovej energetickej agentúry, najväčším výrobcom zemného plynu na svete sa môžu stať USA, ktoré vytesnia z prvého miesta Ruskú federáciu.

Nikolaj Kondratiev a dlhé cykly ekonomickej konjunktúry

Mnohých trápi otázka: „Ako predvídať ekonomické krízy, ktoré sa podobajú na tú, ktorá sa začala v roku 2008? Ako by sme predvídaním dokázali aspoň utlmiť negatívne dopady kríz?“ Je to možné, ak budeme poznať fundamentálne zákonitosti ekonomického vývoja, ktoré prináša teória Nikolaja Kondratieva.

Od vzniku života k jeho stvoreniu

Jednou z najväčších pretrvávajúcich záhad vedy je vznik života. Odpoveď nepoznáme dokonca ani v čase, keď sme už v ére syntetickej biológie, kde (do istej miery) život sami vytvárame.

Stretnutie so záhrebskými židmi a moslimami

V máji otvorili v Rijeke tretiu mešitu v Chorvátsku. Moslimovia svojím počtom prevyšujú židov asi štyridsaťnásobne, ale obe menšiny sa cítia úspešne integrované. Aký je život dvoch náboženských menšín v prevažne katolíckej krajine?

Dezorientovaní študenti

Vysokoškolské vzdelanie by malo otvárať možnosti na trhu práce. Naučia sa však študenti na univerzite to, čo sľubuje študijný plán? Majú po promócii schopnosti, ktoré predpokladá univerzitné vzdelanie?

Kedy je lietadlo zelenšie ako auto?

Väčšina ľudí, ktorí sa v lete chystajú na dovolenku, zrejme uvažuje o výbere dopravného prostriedku najmä z hľadiska financií. Ak by sa náhodou zaujímali o vplyv svojej cesty na životné prostredie, výber nebude ľahký.

Aj varenie si vyžaduje politické rozhodnutia

Včera na mňa zo schránky vypadol ženský časák, meninová pohľadnica pre čávesa od mojej mamy a bezprízorný balíček cukríkov. V duchu som si zakonšpirovala nad tým, či v tých Hallskách nie je ploštica alebo antrax, súc poučená divokejšími obdobiami svojho života, keď som si pravidelne nachádzala spľasnuté duše na aute.

Po stopách mlčiacej väčšiny

Pri hodnotení vojnového Slovenského štátu sa historici zväčša zameriavajú na činy a zodpovednosť jeho politických predstaviteľov. Postoje radového obyvateľstva zostávajú na okraji záujmu.

Revolučnejší ako internet

Dnes vnímame internet ako prevratnú technológiu, ktorá zásadne zmenila náš spôsob komunikácie. V skutočnosti ide však len o inováciu. Skutočnou revolúciou bol úplne iný vynález – telegraf.

Javiť sa treba, javiť sa je dobré (najmä na Facebooku)

Takže Angelina si dala odšmyknúť oba prsníky - bol to mediálny highlight včerajšieho dňa a seriózne americké periodiká neváhali s hlbokomyseľnými analýzami tohto počinu, tak prečo sa k nim nepridať.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia