Olympiáda v čase krízy

Britániu trápi ekonomická kríza, a tak sa celkom podľa očakávania vynorili otázky, či nebude rozumnejšie ušetriť zopár miliárd libier tým, že sa Londýn vzdá organizovania olympiády v roku 2012.

Roboty na pokraji inteligencie

Britský matematik Alan Turing určil ako hranicu inteligencie počítača, keď 30 percent ľudí, ktorí sú s ním v kontakte, uverí, že komunikujú so skutočným človekom. Vlani sa ju takmer podarilo dosiahnuť.

Kto nedôveruje BBC

Knihy od naštvaných bývalých zamestnancov majú zvyčajne pochybnú hodnotu, pretože často nie je jasná hranica medzi oprávnenou kritikou a frustráciou ľudí, ktorým sa nenaplnili ich kariérne ambície.

Kto nerozumie Afrike?

Patrím medzi ľudí, ktorí z času na čas niekoľko eur pošlú napríklad na účet UNICEF. Kde však končia v záchvate filantropie odoslané peniaze určené hladujúcim deťom či dospelým s HIV v Afrike?

Zlodeji spoza počítačov

Krádež identity je dnes mimoriadne výnosnou činnosťou. Firma Symantec odhaduje, že len internetové podvody vynášajú ročne päť miliárd dolárov a táto suma každý rok narastá.

Ako ujsť z pyramídy

Zhruba pred dvoma rokmi som dostal ponuku vstúpiť do niečoho, čo nápadne pripomína pyramídovú schému. Na celú príhodu som takmer zabudol, kým mi nedošla správa, že firma je v dobrovoľnej likvidácii.

Šok z demokracie

Padraic Kenney sa pokúsil určiť, prečo komunizmus vlastne padol. Na rozdiel od triumfalistických teórií, podľa ktorých išlo buď o dielo Reagana alebo Gorbačova, prichádza s prozaickejším vysvetlením.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia