Svadobné cesty, toaletárky a úspešní freelanceri

S čávesom sme sa rozšupli a dali hneď zo dve svadobné cesty, nech je v starobe na čo spomínať, napríklad na to, že v dobe hypermasového cestovného ruchu už pomaly nieto miesta, kde by ste niekomu nezacláňali objektív a keďže ja som človek ohľaduplný, ten pocit ma výdatne obťažuje.

Sieťovanie, podprahový marketing a výklad snov

Snívalo sa mi o akomsi tanečnom salóne, kde som samotnej Beyoncé prispela štylistickou radou k zvolenej róbe: „Dobré to je, len pri pohľade od chrbta ti to tutok odstáva.“

Hlas od sporáka píše motivačný list

Mala som tu dlhšiu prestávočku - niet sa čo čudovať, vďaka nadchádzajúcej svadbe sa môj mentálny fokus zmrskol na vizuál pierok, zemiakové šišky po polnoci a vôbec, na ten základný filozofický problém, ako pred všetkými očumovačmi, ktorí nikdy neverili, že JA sa raz fakt vydám, nevyzerať v deň D ako totálna troska, zmordovaná nákupom lacného alkoholu v Györi.

SUV-čko si do hrobu fakt nezoberiete, magnólie áno

Čas od času sa mi stane, ze som konfrontovaná so zle skrývanou závisťou svojich známych v statuse zamestnancov - tí bystrejší tú závisť obstojne kašírujú a väčšinou začnú hovoriť niečo o tom, že keď nadíde čas, otvoria si vlastnú kaviarničku alebo dačo podobné, pri čom aj laici majú pocit, že by to bez problémov zmanažovali.

Veda hrou alebo kde majú deti špicaté uši

Niektoré veci sa časom nemenia, a tak odkedy vedci získavajú granty, stále si musia vymýšľať originálne, často až absurdné zdôvodnenia, prečo by im ich mali prideliť. So skutočnou vedou to často nemá nič spoločné.

Kto by chcel byť au pairkou?

Ženským synonymom poľského inštalatéra sa v britských médiách už dávno stala slovenská au pairka. Životy dievčat, ktoré sa tamojším rodinám starajú o deti, sú často predmetom historiek, ktoré zveličujú lákadlá aj hrozby tejto práce.

Road movie

Preplnené chorvátske diaľnice, rušné letiskové haly a všeobecná letná dovolenková hystéria sú hot-symbolmi mobility človeka v globalizovanom svete. Toto je mobilita celkom príjemná, v záujme relaxu a vítanej zmeny. Intenzívne migrovanie svetom však jesenným ochladením neskončí.

Koniec služobným cestám

Kolega dostáva infarktové stavy pred každou videokonferenciou, ktorú musí v práci absolvovať. Približne dvadsať ľudí z východnej Európy sleduje na svojich monitoroch veľkého regionálneho šéfa, ktorý podivnou angličtinou vedie dvojhodinový monológ. Dokopy nič sa za tie dve hodiny nevyrieši. Teda nie dokopy nič, ale nič.

Prečo by som nechcel byť Číňanom

Malcolm Gladwell sa stal jedným z najpopulárnejších amerických intelektuálov, hoci je viac kompilátorom než originálnym tvorcom. Jeho najnovšia kniha Outliers je nepriamo poklonou sebe samému, venuje sa výnimočným ľuďom.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia