Čože? Ja sa mám vydať?

Kate Bolick svoju esej z časopisu Atlantic o význame manželstva v 21. storočí rozšírila na celú knihu, ktorá nakoniec vyšla pod názvom Jej vlastný život a manželstva sa dotýka len okrajovo. Životný príbeh Kate Bolick sa prepletá s osudmi piatich žien a predstavuje alternatívne, zaujímavé a napĺňajúce cesty pre ženy.

PF 2014 a dávajte si pozor, čo si želáte!

Okrem tých obligátnych tagovačiek s vinšami pri príležitosti prelomu kalendárnych rokov sa tu rozmohla ďalšia mexická vlna rekapitulácií, primárne samozrejme s cieľom preukázať, že dotyčný mal fasa, rozumej nesmierne produktívny rok, nech followeri vidia.

Na silné otázky treba nadanie

Asi to bolo tým, že som sa pred spaním znova zahĺbila do svojej najobľúbenejšej oddychovej literatúry, podľa objektívnych estetických kritérií nepochybne pokleslého typu, ale to je fuk, lebo keď znova a znova čítam Betty McDonaldovú, môj n-jadrový procesor v hlave vypne a je mi fajn.

Povolanie: matka

Moderné mamičky zvládajú prácu, deti a manželstvo na jednotku, nosia vyťahané rifle a obrovské slnečné okuliare, potrpia si na kvalitu bio olovrantov, tlačia pred sebou značkové kočíky a kupujú výlučne drevené hračky. Hrnú sa do kníhkupectiev, aby si prečítali, ako zvládajú „povolanie“ matky ich francúzske či americké kolegyne.

Panenstvo a priority

Občas sa v médiách objaví správa o žene, či skôr dievčati, ktoré chce ponúknuť štedrému mužovi čosi nezvyčajné – svoje panenstvo. Nie z dobrého úmyslu, ani z lásky, ale zištne. Za peniaze je ochotná absolvovať prvý pohlavný akt so všetkým čo k nemu od prírody patrí s hocikým. Aspoň sa tak tvári.

Keď sa vydáva Hausfrau

Keďže si tu hoviem pod pseudonymom, môžete si ma predstavovať kadejako - napríklad ako prsnatú ženu po prechode s mäsitými predlaktiami a manželom prikvačeným jemnou mocenskou nerovnováhou, ktorá pri výlevke premýva držky do polievky. Pravda je taká, že som relatívne mladá a ani vydatá ešte nie som - ale čoskoro budem.

Láska v čase internetu

Nespomeniem si už, kto povedal, že láska je sama osebe prostá a jednoduchá; zložité sú len okolnosti, ktoré musí prekonávať, aby prežila. A keďže spoločenské okolnosti boli vždy kruté a komplikované, veľká láska sa stala najvyšším symbolom heroického nasadenia, ktoré sa zákonite nemôže vyvíjať ľahko a často ani skončiť inak ako tragicky.

Módny šlabikár

Slovenského prekladu sa dočkala na módu orientovaná publikácia v našich končinách neznámej autorky Fiony Ffoulkesovej. Kniha Abeceda módy s upresňujúcim podtitulom Kurz módnych trendov a štýlov nerobí zbytočnú maškarádu a pomerne otvorene priznáva, že je prostým prehľadom. A to je dobre.

Láska cez internet

Človeku je prírodou dané, že nie je samotár a žije v páre. Keď však život prinesie, z akýchkoľvek dôvodov, rozchod, tak zväčša znovu hľadáme tú svoju polovičku. Čím je človek starší, tým menej príležitostí sa mu naskytne v reálnom svete, a tak sadá k internetu a začína svoje hľadanie šťastia a spokojného partnerstva cez virtuálny priestor.

Sparťanská výchova na čínsky spôsob

Nútili by ste svoje dieťa cvičiť hru na klavíri päť hodín denne každý boží deň, vrátane víkendov, dovoleniek a sviatkov – a nezastavilo by vás ani keby to dieťa v zúfalosti začalo obhrýzať rohy daného klavíra? Vrátili by ste svojmu štvorročnému dieťaťu vlastnoručne s láskou vyrobený narodeninový pozdrav pre mamu s tým, že nie je dostatočne vydarený a treba ho prerobiť?

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia