Diablova krajinka, alebo hoď fľašou kto si nebol opitý!

Slovensko je vraj krajinou, kde sa veľa pije. No podľa toho, ako veľa a s akým opovrhovaním sa hovorí o opitosti, vyzerá to tak, že sa pije len tak polovičato. Len do neopitosti. Aj keď dokumentárny film Bezbožná krajinka naznačil niečo iné.

Ako dlho prežijú Slováci v Južnej Afrike?

„Co tam proboha budou dělat?“ lamentuje anonymný český novinár nad postupom slovenských futbalistov na majstrovstvá sveta. Očakáva, že ich tam čakajú tri potupné prehry, lenže outsideri už na veľkých turnajoch neraz prekvapili.

Ako som sa stal sériovým vrahom

Nič nie je klamlivejšie ako animované filmy pre deti. V ktorom z nich nájdete myš v negatívnej úlohe? Malé je milé, povedali si asi tvorcovia, ale ak ich máte doma, raz príde deň, keď ich musíte začať zabíjať.

Prečo by som nechcel byť Číňanom

Malcolm Gladwell sa stal jedným z najpopulárnejších amerických intelektuálov, hoci je viac kompilátorom než originálnym tvorcom. Jeho najnovšia kniha Outliers je nepriamo poklonou sebe samému, venuje sa výnimočným ľuďom.

Cyklistova dilema

Nosiť ju alebo nie? Nejde ani tak o nový zákon, ako skôr o starú debatu, či sa vďaka prilbe na hlave necítime príliš bezpečne a nerobíme ešte viac chýb než bez nej. A či z nás nerobí živé terče.

Liverpoolska kultúra - hlavne drogová

Hoci má azda najhoršiu povesť v celej Británii, stal sa vlani Liverpool hlavným mestom európskej kultúry. Sprevádzali to vtipy, že autá s ukradnutými kolesami odteraz nebudú stávať na tehlách, ale na knihách.

Dallas by dnes nemal šancu

Podľa amerického teoretika dnešná popkultúra zvyšuje inteligenciu. Už pilotný diel seriálu 24 predstavuje zložitejšiu sieť medziľudských vzťahov ako celý seriál Dallas. Delí ich od seba tridsať rokov.

Varovanie: Manželstvo zabíja?

Mýtus osamelosti je vyvrátený a individualistické časy prajú tým, ktorí vedia oceniť a vychutnať si vlastnú nezávislosť. Singles dnes netrú núdzu ani o priateľov, ani o spoločenský život. A navyše sú zdravší.

Ako uraziť Angličanku

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Briti znesú veľmi veľa slovných urážok. Sú však oblasti, v ktorých sa nedajú. Britky sa urážať nenechajú. A to ani zdanlivo nevinným článkom Američana Tada Safrana, ktorý uverejnil v denníku Times.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia