Nechytateľné penalty a iné futbalové múdrosti

Najbližší mesiac nebude prakticky úniku pred futbalom. Okrem záplavy výsledkov sa musíme pripraviť aj na komentátorské klišé o tom, ako dôležité je držanie lopty alebo ako sú Taliani majstri v bránení jednogólového vedenia. Sú však tieto výroky pravdivé alebo sú len papagájovaním neoverených informácií?

Dobrá zámienka na rozchod

Tragédiou romantických vzťahov našich čias je, že ľudia majú pocit, že si musia byť podobní úplne vo všetkom. Od obľúbených jedál, cez televízne programy až po knihy. Profily na komunitných fórach, akými sú Facebook alebo MySpace, takýto „self-branding“ podporujú.

Jedlo ako nepriateľ

Len málokto by považoval zistenie, že nadmerná konzumácia jedla je jednou z príčin epidémie obezity vo vyspelom svete za šokujúce. Americký lekár David Kessler si však položil otázku, čo nás vlastne vedie k tomu, aby sme jedli viac než potrebujeme.

Nech žije nová rodina!

Po dome sa rôznou rýchlosťou pohybujú štyri deti. Jedno, dvojročné dievčatko, je moje. Teda naše. Dve staršie dievčatá sú manželove. Ale vlastne tiež naše. A štvrtý, štvorročný chlapček, nie je ani jeho, ani môj. Teda pokrvne. Ale tiež tak akosi občas je náš. On je totiž bračekom tých dvoch starších. Zmätení? My už ani nie.

(Ne)osamelosť vytrvalostného bežca

„Ak chceš bežať, bež sto metrov, ale ak sa chceš naučiť niečo o živote, zabehni maratón.“ Tieto slová sa pripisujú Emilovi Zátopkovi. V čase, keď behával veľký český vytrvalec, boli maratóny len pre špičkových športovcov a masochistických excentrikov. Dnes je z nich masová záležitosť.

Celibát je zle napísaná hra

Nezdravý. Škodlivý. Neprirodzený. Prekonaný. Smiešny. Taký je vraj celibát. V pestrofarebnej encyklopédii súčasných životných štýlov je to výnimočne šedo-čierna strana v závere. Niečo ako appendix mimo hlavný obsah.

Ženy tiahnu do teplých krajín

Diela o sexuálnej turistike nevyznievajú jednoznačne. Celá situácia je totiž kombináciou romance, komédie, frašky, sociálnej drámy a erotiky. Líši sa iba pomer týchto zložiek. Nemusí ísť o zneužívanie mužov z chudobných krajín, ale o vzájomne výhodnú obchodnú a citovú výmenu.

Keď v Británii nasneží

Každá krajina má po nádielke snehu problémy s dopravnou infraštruktúrou, ale len Británia vždy na celej čiare zlyhá. Nepripravenosť sa stretáva s naivitou, neskúsenosťou a … hlúposťou.

Žrúti zvierat

Hovorí sa, že pracovníci bitúnkov sú najzarytejšími vegetariánmi. Naozaj stačí tak málo? Vidieť ako to v skutočnosti funguje a už nikdy nedať do úst kus steaku? Ako vlastne vyzerá chov zvierat v 21. storočí?

Koniec služobným cestám

Kolega dostáva infarktové stavy pred každou videokonferenciou, ktorú musí v práci absolvovať. Približne dvadsať ľudí z východnej Európy sleduje na svojich monitoroch veľkého regionálneho šéfa, ktorý podivnou angličtinou vedie dvojhodinový monológ. Dokopy nič sa za tie dve hodiny nevyrieši. Teda nie dokopy nič, ale nič.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia