Zabudnutý olympijský víťaz

Tak ako medzi kuriozity olympijskej histórie patrí víťazstvo Veľkej Británie v hokeji v roku 1936, len málokto by odhadoval, že medzi olympijskými víťazmi narodenými na Slovensku sú aj dvaja vodní pólisti. Tým prvým bol István Molnár z Galanty.

Módny šlabikár

Slovenského prekladu sa dočkala na módu orientovaná publikácia v našich končinách neznámej autorky Fiony Ffoulkesovej. Kniha Abeceda módy s upresňujúcim podtitulom Kurz módnych trendov a štýlov nerobí zbytočnú maškarádu a pomerne otvorene priznáva, že je prostým prehľadom. A to je dobre.

Keď svetu vládol Zátopek

Na prvé preteky išiel z donútenia vo veku, keď už plavkyne alebo gymnastky končia s kariérou. Napriek tomu čoskoro začal posúvať hranice ľudských možností a patrí medzi najlepších atlétov všetkých čias. Pred 90 rokmi sa v Kopřivnici narodil Emil Zátopek.

Zrušíme telocvik

Presne takto sa volal nedávny diel českého dokumentárneho cyklu Ta naše povaha česká. Bol to v podstate nárek nad upadajúcou telesnou zdatnosťou mládeže. O podobnom probléme sa hovorí aj u nás. Zodpovedá to realite, alebo je to len mýtus?

Život na gauči

Aj o banálnych témach sa dajú napísať úžasné knihy, Joe Moran sa rozhodol zachytiť život bežného Brita od raňajok až do polnoci, kedy zalezie do postele a zhasne svetlo.

Angličáky z východu: päť dôvodov na legalizáciu

Autá s pravostranným riadením sú bežné hlavne na východe Slovenska a mnohí ich neprávom pokladajú za postrach. Čím skôr úrady najskôr umožnia a potom donútia majiteľov k registrácii, tým lepšie. Súčasné ignorovanie problému je najhorším riešením.

Láska cez internet

Človeku je prírodou dané, že nie je samotár a žije v páre. Keď však život prinesie, z akýchkoľvek dôvodov, rozchod, tak zväčša znovu hľadáme tú svoju polovičku. Čím je človek starší, tým menej príležitostí sa mu naskytne v reálnom svete, a tak sadá k internetu a začína svoje hľadanie šťastia a spokojného partnerstva cez virtuálny priestor.

Maratón za 50 minút

Viete si predstaviť, že by Česká televízia nevysielala v priamom prenose Veľkú pardubickú alebo Maďari Veľkú cenu formuly 1 na Hungaroringu? Existujú skrátka podujatia, pri ktorých aj človek, ktorý nevie nič o športe, musí uznať, že verejnoprávna televízia by ich mala vysielať naživo.

Týranie zumbou

Minister školstva krátko pred otvorením novej sezóny oznámil, že deti budú mať tri hodiny telesnej výchovy, v rámci ktorej by trebárs mali tancovať zumbu. Je to dobrá správa, lebo podľa akéhosi výskumu su ľudia, ktorí dobre tancujú, zároveň dobrí v posteli. A imidžu krajiny neprospieva nič tak ako povesť, že jej obyvatelia dokážu byť náruživí.

Milá krajina, kde sa práve vraždí

Naši komunisti mali priateľov v dosť bizarných končinách, a tak mi v detstve pripadali ako zasľúbené krajiny najmä Líbya a Sýria. Práve odtiaľ sa na tie časy rozprávkovo bohatí vracali otcovia viacerých kamarátov.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia