Povolanie: matka

Moderné mamičky zvládajú prácu, deti a manželstvo na jednotku, nosia vyťahané rifle a obrovské slnečné okuliare, potrpia si na kvalitu bio olovrantov, tlačia pred sebou značkové kočíky a kupujú výlučne drevené hračky. Hrnú sa do kníhkupectiev, aby si prečítali, ako zvládajú „povolanie“ matky ich francúzske či americké kolegyne.

Svadobné cesty, toaletárky a úspešní freelanceri

S čávesom sme sa rozšupli a dali hneď zo dve svadobné cesty, nech je v starobe na čo spomínať, napríklad na to, že v dobe hypermasového cestovného ruchu už pomaly nieto miesta, kde by ste niekomu nezacláňali objektív a keďže ja som človek ohľaduplný, ten pocit ma výdatne obťažuje.

Inštruktáž k zrelšiemu životu

V rámci protipovodňových opatrení som navarila hráškovú polievku a za plech gratinovaných zemiakov (s klobásou, ak by vám to znelo príliš nóbl) v očakávaní krízového presunu súrodencov môjho čávesa, lebo ten najmladší je ešte vo vývoji a ja na neho strašne rada pozerám, ako tlačí do hlavy.

Sieťovanie, podprahový marketing a výklad snov

Snívalo sa mi o akomsi tanečnom salóne, kde som samotnej Beyoncé prispela štylistickou radou k zvolenej róbe: „Dobré to je, len pri pohľade od chrbta ti to tutok odstáva.“

Hlas od sporáka píše motivačný list

Mala som tu dlhšiu prestávočku - niet sa čo čudovať, vďaka nadchádzajúcej svadbe sa môj mentálny fokus zmrskol na vizuál pierok, zemiakové šišky po polnoci a vôbec, na ten základný filozofický problém, ako pred všetkými očumovačmi, ktorí nikdy neverili, že JA sa raz fakt vydám, nevyzerať v deň D ako totálna troska, zmordovaná nákupom lacného alkoholu v Györi.

Panenstvo a priority

Občas sa v médiách objaví správa o žene, či skôr dievčati, ktoré chce ponúknuť štedrému mužovi čosi nezvyčajné – svoje panenstvo. Nie z dobrého úmyslu, ani z lásky, ale zištne. Za peniaze je ochotná absolvovať prvý pohlavný akt so všetkým čo k nemu od prírody patrí s hocikým. Aspoň sa tak tvári.

Keď sa vydáva Hausfrau

Keďže si tu hoviem pod pseudonymom, môžete si ma predstavovať kadejako - napríklad ako prsnatú ženu po prechode s mäsitými predlaktiami a manželom prikvačeným jemnou mocenskou nerovnováhou, ktorá pri výlevke premýva držky do polievky. Pravda je taká, že som relatívne mladá a ani vydatá ešte nie som - ale čoskoro budem.

Láska v čase internetu

Nespomeniem si už, kto povedal, že láska je sama osebe prostá a jednoduchá; zložité sú len okolnosti, ktoré musí prekonávať, aby prežila. A keďže spoločenské okolnosti boli vždy kruté a komplikované, veľká láska sa stala najvyšším symbolom heroického nasadenia, ktoré sa zákonite nemôže vyvíjať ľahko a často ani skončiť inak ako tragicky.

Myseľ v náleve alebo Poetika pitia

Láska vraj hýbe svetom. A nenávisť. A moc, peniaze, kariéra a sex. Kdeže! Hedonisti, požívačníci všetkých odrôd, milovníci života i dekadentní umelci vedia, že je to čosi iné. Svet je poháňaný k pomalému, kde-tu knísavému a mierne neistému pohybu zaroseným pohárom piva, čašou vína a správne servírovaným pohárom whisk(e)y.

SUV-čko si do hrobu fakt nezoberiete, magnólie áno

Čas od času sa mi stane, ze som konfrontovaná so zle skrývanou závisťou svojich známych v statuse zamestnancov - tí bystrejší tú závisť obstojne kašírujú a väčšinou začnú hovoriť niečo o tom, že keď nadíde čas, otvoria si vlastnú kaviarničku alebo dačo podobné, pri čom aj laici majú pocit, že by to bez problémov zmanažovali.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia