Edit[o]rialz

Nové knihy

NOVINKY:

Národ holubičí

Tento týždeň sme si pripomenuli dve udalosti, ktoré ukázali odlišné tváre slovenského národa. Tou prvou (v kalendári, ale chronologicky neskoršou) bolo Slovenské národné povstanie, ktorým sme si vylepšili reputáciu pokazenú práve útokom na Poľsko po boku nacistického Nemecka.

Náčelníci

Už aspoň desať rokov analytici pri páde každého exotického režimu opakujú mantru, že je to len začiatok ďalších problémov, pretože tamojšiu kultúru ovládajú kmene. Všetko dokopy dokázal udržať iba silný tyran, najnovším vzorovým tmelom, za ktorým začali plakať, je Muammar Kaddáfí.

Hmotné záruky

Pôvodne som si myslel, že je to len zlý žart, aký dokážu vymyslieť len politici. Ukazuje sa však, že nápad s predávaním gréckych ostrovov sa celkom ujal.

Rakúsko-Uhorsko má talent

Dovolenky sú naozaj časom na činnosti, ktoré nie sú bežné. Vďaka tomu som si dovolenkovo (a sviatočne) venoval porciu televíznej zábavy.

Dobiehanie

Po návrate z dovolenky, kde sa s takmer náboženským zanietením snažím ubrániť akémukoľvek prísunu informácií z médií, sa potom vždy pár dní cítim ako Alenka v krajine zázrakov.

V britských uliciach

Na uliciach horia autá a davy rabujú obchody. Z diaľky to vyzerá ako vzbura nespokojnej utláčanej vrstvy, ktorá bojuje o svoje práva, v skutočnosti je to vrstva hýčkaná štátom a zanedbávaná sama sebou.

Hymna

Bolo len otázkou času, kedy po nápade pridať do rakúskej hymny okrem synov domoviny aj ich dcéry si niekto spomenie na slovenskú hymnu a zistí, že hromy tam zastavujú len bratia, ale žiadne sestry.

Tour de Life

Tento športový podnik vážne nemá chybu. Mieša v sebe všetky ingredencie potrebné k legendárnemu podujatiu. Dlhá a zaujímavá história, Francúsko - to u mnohých vždy vyvoláva to správne rozochvenie, skromní (a nie veľmi kráľovsky platení) maníci v kopcoch, úžas nad nekonečným krútením pedálov...

Siesta

Nemeckí odborári prišli s nápadom oživiť tradíciu siesty, ktorá medzitým upadá už aj na juhu Európy, zrejme kvôli potrebe splácať nesplatiteľné dlhy.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia