Fest Anča po slovensky

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča už na budúci týždeň otvorí v Žiline dvere do sveta animácie. V dňoch od 18. – 22. júna premietne najlepšie animované filmy z celého sveta, teda aj zo Slovenska.

Svetoznáme filmy v slovenskej premiére

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča v slovenskej premiére predstaví to najlepšie zo svetovej produkcie. Väčšinu z premietnutých diel diváci nebudú mať šancu uvidieť kdekoľvek a kedykoľvek na Slovensku.

Fest Anča sa rada hrá

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča na svojom siedmom ročníku po prvý raz uvíta českých a slovenských tvorcov videohier. Paralelné podujatie s názvom Game Days je organizované v spolupráci s najčítanejším herným portálom na Slovensku Sector.sk.

2 nominované dokumenty + 1 exkluzivní rozhovor = 21. Český lev na DAFilms.cz

Již po jedenadvacáté se v druhé polovině února obleče český filmový svět do slavnostních rób a smokingů. Přichází Český lev, nejvýznamnější domácí filmová událost, a to i na internet! Sledujte online a zdarma po celý jeden týden dva nominované dokumenty Hledá se prezident a Šmejdi.

Mimi a Líza na DVD

Koniec minulého roka patril dvom veselým kamarátkam. Mimi a Líze. V novembri vyšla vo vydavateľstve Slovart rovnomenná rozprávková knižka. Počas Vianočných sviatkov RTVS odvysielala na Jednotke aj Dvojke sedem dielov večerníčku Mimi a Líza. Celkovo ho sledovalo vyše milióna divákov. Rádio Regina zas uviedlo rozhlasovú rozprávku. V týchto dňoch vyšli Mimi a Líza na DVD.

November vyvrcholí festivalom NEXT

V bratislavskom A4 – priestore súčasnej kultúry sa začne vo štvrtok 28. novembra medzinárodný festival súčasnej hudby NEXT, ktorý potrvá do soboty. Už štrnásty rok uvádza inšpiratívne osobnosti z celého sveta, ktoré posúvajú hranice hudby.

Retrospektiva: Vitalij Manskij

Hlavní postava současného ruského dokumentu Vitalij Manskij je známý jako provokující a nekompromisně kritický režisér. Jeho snímky ukazují svérázné postavy odhalující různé podoby ruské společnosti, které autor doplňuje o analytické projekty věnované zkoumání proměn domácí politické kultury.

Na cestovanie v čase je najlepšia telefónna búdka

Pre milovníkov kultových britských sci-fi seriálov je koniec novembra mimoriadny prinajmenšom z dvoch dôvodov - uplynie 50 rokov od atentátu na prezidenta Kennedyho, čo je príležitosť pozrieť si epizódu Červeného trpaslíka Pekelně ostrý výlet, kde sa záhada s počtom strelcov vysvetľuje, a Doctor Who bude mať 50 rokov.

DOKUART: Dokumentární kamera v rukách výtvarných umělců

O tom, že filmová kamera může promlouvat různými způsoby, není po více než sto letech od zrození filmového pásu pochyb. Filmovou a dokumentární historií se prolínají zlomová období nástupů a mizení nových technologických i tvůrčích postupů.

Má přece jméno. Říkejte ji Golden Dove

Nejprve budík, pak uklízecí auto. Vysypat koše, zamést lístí… Všehochuť zvuků. K tomu najednou výkřik vran a nečekaně silné ozvěny, asi mohutných, zvonů kostela svatého Nikolase. Tohle pondělí v Lipsku hodně foukalo.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia