Fest Anča: Predstavujeme výber filmov v slovenskej súťaži

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča aj tento rok uvedie v slovenskej premiére niekoľko zahraničných, ale aj slovenských filmov. Tie diváci uvidia v súťažnej sekcii Anča Slovak Award.

Fest Anču navštívi svetoznámy režisér Priit Pärn

Letné prázdniny aj tento rok odštartuje medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča, ktorý v dňoch od 24. do 28. júna prinesie do Žiliny tie najlepšie animované filmy z celého sveta. Jedným zo špeciálnych hostí ôsmeho ročníka festivalu bude estónska animátorská dvojica Priit Pärn a jeho manželka Olga.

Filmový seminár 4 živly hľadal zmysel v nezmyselných filmoch

Dve desiatky filmov rôznej metráže, krajiny pôvodu aj roku výroby tvorili jadro programu 4. Zimného filmového seminára 4 živly, ktorý sa uskutočnil na konci minulého týždňa v Banskej Štiavnici.

4 živly ukážu, ako vzniká z československej komédie talianske softporno

Koniec týždňa bude v Banskej Štiavnici patriť kvalitnej kinematografii. Už štvrtý raz sa mesto stane dejiskom zimnej verzie filmového seminára 4 živly, ktorý ponúka program zostavený z rôznorodých filmov, spojených témou NEZMYSLY.

Nezmyselné filmy na filmovom seminári 4 živly

Filmový seminár 4 živly prináša dvakrát do roka do Banskej Štiavnice rôznorodý výber kvalitných filmov, zastrešených jednou témou. Letná verzia nazerá na celoročnú tému zoširoka a čo najväčšieho počtu uhlov pohľadu, zimná verzia sa sústreďuje na jednu z jej dôležitých podtém.

Do českých literárních vod se vlévá nový živel H7O

Literární časopis Host spouští webový projekt H7OHost 7 dní online.Portál s podtitulem „vzorec pro literaturu“ je rozšířením aktivit časopisu i prostorem pro další vývoj renomovaného magazínu o knihách, autorech a kultuře.

Fest Anča po slovensky

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča už na budúci týždeň otvorí v Žiline dvere do sveta animácie. V dňoch od 18. – 22. júna premietne najlepšie animované filmy z celého sveta, teda aj zo Slovenska.

Svetoznáme filmy v slovenskej premiére

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča v slovenskej premiére predstaví to najlepšie zo svetovej produkcie. Väčšinu z premietnutých diel diváci nebudú mať šancu uvidieť kdekoľvek a kedykoľvek na Slovensku.

Fest Anča sa rada hrá

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča na svojom siedmom ročníku po prvý raz uvíta českých a slovenských tvorcov videohier. Paralelné podujatie s názvom Game Days je organizované v spolupráci s najčítanejším herným portálom na Slovensku Sector.sk.

2 nominované dokumenty + 1 exkluzivní rozhovor = 21. Český lev na DAFilms.cz

Již po jedenadvacáté se v druhé polovině února obleče český filmový svět do slavnostních rób a smokingů. Přichází Český lev, nejvýznamnější domácí filmová událost, a to i na internet! Sledujte online a zdarma po celý jeden týden dva nominované dokumenty Hledá se prezident a Šmejdi.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia