4 živly ukážu, ako vzniká z československej komédie talianske softporno

Koniec týždňa bude v Banskej Štiavnici patriť kvalitnej kinematografii. Už štvrtý raz sa mesto stane dejiskom zimnej verzie filmového seminára 4 živly, ktorý ponúka program zostavený z rôznorodých filmov, spojených témou NEZMYSLY.

Nezmyselné filmy na filmovom seminári 4 živly

Filmový seminár 4 živly prináša dvakrát do roka do Banskej Štiavnice rôznorodý výber kvalitných filmov, zastrešených jednou témou. Letná verzia nazerá na celoročnú tému zoširoka a čo najväčšieho počtu uhlov pohľadu, zimná verzia sa sústreďuje na jednu z jej dôležitých podtém.

Do českých literárních vod se vlévá nový živel H7O

Literární časopis Host spouští webový projekt H7OHost 7 dní online.Portál s podtitulem „vzorec pro literaturu“ je rozšířením aktivit časopisu i prostorem pro další vývoj renomovaného magazínu o knihách, autorech a kultuře.

Fest Anča po slovensky

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča už na budúci týždeň otvorí v Žiline dvere do sveta animácie. V dňoch od 18. – 22. júna premietne najlepšie animované filmy z celého sveta, teda aj zo Slovenska.

Svetoznáme filmy v slovenskej premiére

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča v slovenskej premiére predstaví to najlepšie zo svetovej produkcie. Väčšinu z premietnutých diel diváci nebudú mať šancu uvidieť kdekoľvek a kedykoľvek na Slovensku.

Fest Anča sa rada hrá

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča na svojom siedmom ročníku po prvý raz uvíta českých a slovenských tvorcov videohier. Paralelné podujatie s názvom Game Days je organizované v spolupráci s najčítanejším herným portálom na Slovensku Sector.sk.

2 nominované dokumenty + 1 exkluzivní rozhovor = 21. Český lev na DAFilms.cz

Již po jedenadvacáté se v druhé polovině února obleče český filmový svět do slavnostních rób a smokingů. Přichází Český lev, nejvýznamnější domácí filmová událost, a to i na internet! Sledujte online a zdarma po celý jeden týden dva nominované dokumenty Hledá se prezident a Šmejdi.

Mimi a Líza na DVD

Koniec minulého roka patril dvom veselým kamarátkam. Mimi a Líze. V novembri vyšla vo vydavateľstve Slovart rovnomenná rozprávková knižka. Počas Vianočných sviatkov RTVS odvysielala na Jednotke aj Dvojke sedem dielov večerníčku Mimi a Líza. Celkovo ho sledovalo vyše milióna divákov. Rádio Regina zas uviedlo rozhlasovú rozprávku. V týchto dňoch vyšli Mimi a Líza na DVD.

November vyvrcholí festivalom NEXT

V bratislavskom A4 – priestore súčasnej kultúry sa začne vo štvrtok 28. novembra medzinárodný festival súčasnej hudby NEXT, ktorý potrvá do soboty. Už štrnásty rok uvádza inšpiratívne osobnosti z celého sveta, ktoré posúvajú hranice hudby.

Retrospektiva: Vitalij Manskij

Hlavní postava současného ruského dokumentu Vitalij Manskij je známý jako provokující a nekompromisně kritický režisér. Jeho snímky ukazují svérázné postavy odhalující různé podoby ruské společnosti, které autor doplňuje o analytické projekty věnované zkoumání proměn domácí politické kultury.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia