ZMYSLY budú témou 17. Letného filmového seminára 4 živly

Banská Štiavnica bude aj toto leto hostiť filmový seminár 4 živly. Témou 17. ročníka jeho letnej verzie budú ZMYSLY a práve im bude venovaný bohatý filmový aj sprievodný program.

Anča Award získal ruský film Nemôžeme žiť bez kozmu

Medzinárodný festival animovaného filmu Fest Anča vyvrcholil v nedeľu 28. júna 2015 v Novej Synagóge v Žiline vyhlásením víťazov. Hlavná cena Anča Award, honorovaná sumou 800 Eur, poputovala do Ruska Konstantinovi Bronzitovi za film Nemôžeme žiť bez kozmu.

Začína sa Fest Anča 2015

V Žiline sa začína ôsmy ročník Medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča. Päťdňový festival odštartuje v stredu 24. júna, kedy prinesie špeciálny program zameraný na detského diváka a rodiny.

Fest Anča privíta držiteľa Oscarových nominácií Tomma Moora

Po významnom estónskom animátorovi Priitovi Pärnovi tak ide už o druhého tvorcu svetového mena, ktorý osobne navštívi tento ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča. Ten sa bude konať v dňoch 24. až 28. júna 2015 v Žiline.

Fest Anča: Predstavujeme výber filmov v slovenskej súťaži

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča aj tento rok uvedie v slovenskej premiére niekoľko zahraničných, ale aj slovenských filmov. Tie diváci uvidia v súťažnej sekcii Anča Slovak Award.

Fest Anču navštívi svetoznámy režisér Priit Pärn

Letné prázdniny aj tento rok odštartuje medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča, ktorý v dňoch od 24. do 28. júna prinesie do Žiliny tie najlepšie animované filmy z celého sveta. Jedným zo špeciálnych hostí ôsmeho ročníka festivalu bude estónska animátorská dvojica Priit Pärn a jeho manželka Olga.

Filmový seminár 4 živly hľadal zmysel v nezmyselných filmoch

Dve desiatky filmov rôznej metráže, krajiny pôvodu aj roku výroby tvorili jadro programu 4. Zimného filmového seminára 4 živly, ktorý sa uskutočnil na konci minulého týždňa v Banskej Štiavnici.

4 živly ukážu, ako vzniká z československej komédie talianske softporno

Koniec týždňa bude v Banskej Štiavnici patriť kvalitnej kinematografii. Už štvrtý raz sa mesto stane dejiskom zimnej verzie filmového seminára 4 živly, ktorý ponúka program zostavený z rôznorodých filmov, spojených témou NEZMYSLY.

Nezmyselné filmy na filmovom seminári 4 živly

Filmový seminár 4 živly prináša dvakrát do roka do Banskej Štiavnice rôznorodý výber kvalitných filmov, zastrešených jednou témou. Letná verzia nazerá na celoročnú tému zoširoka a čo najväčšieho počtu uhlov pohľadu, zimná verzia sa sústreďuje na jednu z jej dôležitých podtém.

Do českých literárních vod se vlévá nový živel H7O

Literární časopis Host spouští webový projekt H7OHost 7 dní online.Portál s podtitulem „vzorec pro literaturu“ je rozšířením aktivit časopisu i prostorem pro další vývoj renomovaného magazínu o knihách, autorech a kultuře.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia