Fotograf na piatok: Henri Cartier-Bresson

Vznik digitálnej fotografie a najmä skvalitnenie fotografických prístrojov v smartfónoch priniesli v poslednej dekáde nebývalý rozmach amatérskej fotografie. Fotografovať dnes môže naozaj každý a po počiatočnej investícii do fotoaparátu či mobilu, fotografovanie už nenesie so sebou také náklady a možné komplikácie ako v nie tak dávnej minulosti.

4 živly majú za sebou úspešný ročník venovaný zmyslom

V Banskej Štiavnici sa v dňoch 5.-9. augusta 2015 uskutočnil 17. ročník Letného filmového seminára 4 živly. V rámci svojej tohtoročnej témy ZMYSLY ponúkol vyše 70 filmov rôznych metráží, master classy, workshopy, koncerty a večerné párty.

4 živly ponúkajú premiéry, master classy aj filmy na doma

17. Letný filmový seminár 4 živly sa uskutoční v Banskej Štiavnici začiatkom augusta a ponúkne bohatý filmový aj sprievodný program, ktorého témou sa stanú ZMYSLY. Tento rok prinášajú 4 živly okrem zaujímavých titulov a hostí z oblasti filmu, hudby a výtvarného umenia, aj niekoľko noviniek.

ZMYSLY budú témou 17. Letného filmového seminára 4 živly

Banská Štiavnica bude aj toto leto hostiť filmový seminár 4 živly. Témou 17. ročníka jeho letnej verzie budú ZMYSLY a práve im bude venovaný bohatý filmový aj sprievodný program.

Anča Award získal ruský film Nemôžeme žiť bez kozmu

Medzinárodný festival animovaného filmu Fest Anča vyvrcholil v nedeľu 28. júna 2015 v Novej Synagóge v Žiline vyhlásením víťazov. Hlavná cena Anča Award, honorovaná sumou 800 Eur, poputovala do Ruska Konstantinovi Bronzitovi za film Nemôžeme žiť bez kozmu.

Začína sa Fest Anča 2015

V Žiline sa začína ôsmy ročník Medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča. Päťdňový festival odštartuje v stredu 24. júna, kedy prinesie špeciálny program zameraný na detského diváka a rodiny.

Fest Anča privíta držiteľa Oscarových nominácií Tomma Moora

Po významnom estónskom animátorovi Priitovi Pärnovi tak ide už o druhého tvorcu svetového mena, ktorý osobne navštívi tento ročník medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča. Ten sa bude konať v dňoch 24. až 28. júna 2015 v Žiline.

Fest Anča: Predstavujeme výber filmov v slovenskej súťaži

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča aj tento rok uvedie v slovenskej premiére niekoľko zahraničných, ale aj slovenských filmov. Tie diváci uvidia v súťažnej sekcii Anča Slovak Award.

Fest Anču navštívi svetoznámy režisér Priit Pärn

Letné prázdniny aj tento rok odštartuje medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča, ktorý v dňoch od 24. do 28. júna prinesie do Žiliny tie najlepšie animované filmy z celého sveta. Jedným zo špeciálnych hostí ôsmeho ročníka festivalu bude estónska animátorská dvojica Priit Pärn a jeho manželka Olga.

Filmový seminár 4 živly hľadal zmysel v nezmyselných filmoch

Dve desiatky filmov rôznej metráže, krajiny pôvodu aj roku výroby tvorili jadro programu 4. Zimného filmového seminára 4 živly, ktorý sa uskutočnil na konci minulého týždňa v Banskej Štiavnici.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia