Pop život

Z vchodu pre personál vyjde malé tmavovlasé dievča nenápadne oblečené do čiernych nohavíc a širokého topu. Zapáli si cigaretu a z čela odhrnie ofinu. Na pohľad ničím výnimočná Lily Allen je však každodenným sústom britského bulváru.

Plastic is bomBaytastic

Transformery, svetoznáme maskované roboty, ktoré sa dokážu, ako ich názov naznačuje, pretransformovať na rôzne vozidlá, tento rok oslávili 25. výročie.

Všetko o otcoch a synoch

Porotu tohtoročného filmového festivalu v Cannes nechal najnovší film Pedra Almodóvara ľahostajnou. Od žien na pokraji nervového zrútenia je ku vzťahom otcov a synov predsa len veľký skok.

Hľadanie spoločného jazyka

Vyzerá to tak, že vo voľbách do Európskeho parlamentu sa do súboja socialistov, konzervatívcov, liberálov a environmentalistov zapoja aj lingvisti. Nie každý sa však snaží o zjednotenie jazykov. To by samo osebe ešte nemuselo byť až také zlé. Horšie je, že tie skupiny budú dve, hoci každá z nich sa snaží o zjednotenie jazykov.

Politika, sex a demokrati

Kauzy z Bostonu nie sú len ďalším seriálom propagujúcim workaholizmus a právnickú profesiu. Advokáti sa neberú vážne, prípady sú skutočné a s pribúdajúcimi sériami okrem zábavy ponúkajú kritický komentár k dianiu v súčasnej Amerike.

Dnes to už vieme

Seriál Mad Men sa v nás snaží vyvolať nostalgiu po dobe, keď sme nevedeli, že fajčenie škodí a všetko bolo akési jednoduchšie. Údajne najinteligentnejšiemu seriálu americkej TV však chýba humor, kvalitné herecké výkony a druhá rovina.

Ďaleko od stáda

Damien Hirst je najdrahšie predávaný britský umelec. Bodky, diamantové lebky a mŕtvoly zvierat sú len jednými z mála príkladov tvorby tohto notorického shockmana, ktorý si servítku pred ústa nedáva.

Architektúra, akoby na človeku záležalo

Asi žiaden architekt nechce, aby boli ľudia v jeho budovách nešťastní a mali depresie. Napriek tomu sa to mnohým podarilo.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia