Hľadanie spoločného jazyka

Vyzerá to tak, že vo voľbách do Európskeho parlamentu sa do súboja socialistov, konzervatívcov, liberálov a environmentalistov zapoja aj lingvisti. Nie každý sa však snaží o zjednotenie jazykov. To by samo osebe ešte nemuselo byť až také zlé. Horšie je, že tie skupiny budú dve, hoci každá z nich sa snaží o zjednotenie jazykov.

Politika, sex a demokrati

Kauzy z Bostonu nie sú len ďalším seriálom propagujúcim workaholizmus a právnickú profesiu. Advokáti sa neberú vážne, prípady sú skutočné a s pribúdajúcimi sériami okrem zábavy ponúkajú kritický komentár k dianiu v súčasnej Amerike.

Dnes to už vieme

Seriál Mad Men sa v nás snaží vyvolať nostalgiu po dobe, keď sme nevedeli, že fajčenie škodí a všetko bolo akési jednoduchšie. Údajne najinteligentnejšiemu seriálu americkej TV však chýba humor, kvalitné herecké výkony a druhá rovina.

Ďaleko od stáda

Damien Hirst je najdrahšie predávaný britský umelec. Bodky, diamantové lebky a mŕtvoly zvierat sú len jednými z mála príkladov tvorby tohto notorického shockmana, ktorý si servítku pred ústa nedáva.

Architektúra, akoby na človeku záležalo

Asi žiaden architekt nechce, aby boli ľudia v jeho budovách nešťastní a mali depresie. Napriek tomu sa to mnohým podarilo.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia