Horory? Sci-fi? Fantasy? Sem s nimi!

Aj ten najhorší film na svete môže mať majstrovský trailer. Až taký dobrý, že človek odignoruje negatívne recenzie a na daný film predsa len pôjde. A potom možno už iba v polovici premietania dumá, či vydrží až do konca.

Film ako pomsta

Kde bolo tam bolo v nacistami okupovanom Francúzku… Týmito slovami začína najnovší film Quentina Tarantina Nehanební bastardi, ktorý napriek tomu, že kritikov v Cannes rozdelil, priniesol hercovi v hlavnej úlohe ocenenie za najlepší výkon.

Prvý dizajnér slovenského národného mýtu

Pod týmto názvom vyšla kniha, vďaka ktorej sa môže otriasť stereotypné vnímanie Martina Benku, aj keď pocit, že to bol askét a tak trochu suchár sa nestratí. Benka svojmu umeniu obetoval prakticky všetko.

Rakúsky sen

V roku 2006 spoznával v koži kazašského novinára Borata kultúru „US and A“ a všetky jej predsudky, teraz sa britský komik Sasha Baron Cohen vracia na veľké plátno ako Brüno. Očakávaná letná komédia je však miestami neočakávanou tragédiou.

Michael Jackson - Pekných pár dôvodov na nesmrteľnosť

Mal milióny oddaných fanúšikov, pre ďalšie stovky miliónov však bol iba komiksovou postavičkou. Hoci sa čoraz viac podobal na mimozemšťana, bol Michael Jackson stelesnením pozemských problémov.

Starí páni – mladé slečny

Najslávnejšie okuliare vo svete filmu sa vrátili späť na Manhattan. Po štyroch filmoch Woody Allen opustil Európu, múzu a britskú spoločnosť. Vo filme s názvom Whatever works dokonca oprášil tridsať rokov starý scenár.

Filmová hostina

Na festivale sa toho nedá stihnúť veľa, ale chuťovky sú niekedy lepšie ako hlavný chod a tiež je známe, že menej je niekedy viac. V Karlových Varoch sa oplatí všetko – veľa i málo.

Pop život

Z vchodu pre personál vyjde malé tmavovlasé dievča nenápadne oblečené do čiernych nohavíc a širokého topu. Zapáli si cigaretu a z čela odhrnie ofinu. Na pohľad ničím výnimočná Lily Allen je však každodenným sústom britského bulváru.

Plastic is bomBaytastic

Transformery, svetoznáme maskované roboty, ktoré sa dokážu, ako ich názov naznačuje, pretransformovať na rôzne vozidlá, tento rok oslávili 25. výročie.

Všetko o otcoch a synoch

Porotu tohtoročného filmového festivalu v Cannes nechal najnovší film Pedra Almodóvara ľahostajnou. Od žien na pokraji nervového zrútenia je ku vzťahom otcov a synov predsa len veľký skok.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia