Rakúsky sen

V roku 2006 spoznával v koži kazašského novinára Borata kultúru „US and A“ a všetky jej predsudky, teraz sa britský komik Sasha Baron Cohen vracia na veľké plátno ako Brüno. Očakávaná letná komédia je však miestami neočakávanou tragédiou.

Michael Jackson - Pekných pár dôvodov na nesmrteľnosť

Mal milióny oddaných fanúšikov, pre ďalšie stovky miliónov však bol iba komiksovou postavičkou. Hoci sa čoraz viac podobal na mimozemšťana, bol Michael Jackson stelesnením pozemských problémov.

Starí páni – mladé slečny

Najslávnejšie okuliare vo svete filmu sa vrátili späť na Manhattan. Po štyroch filmoch Woody Allen opustil Európu, múzu a britskú spoločnosť. Vo filme s názvom Whatever works dokonca oprášil tridsať rokov starý scenár.

Filmová hostina

Na festivale sa toho nedá stihnúť veľa, ale chuťovky sú niekedy lepšie ako hlavný chod a tiež je známe, že menej je niekedy viac. V Karlových Varoch sa oplatí všetko – veľa i málo.

Pop život

Z vchodu pre personál vyjde malé tmavovlasé dievča nenápadne oblečené do čiernych nohavíc a širokého topu. Zapáli si cigaretu a z čela odhrnie ofinu. Na pohľad ničím výnimočná Lily Allen je však každodenným sústom britského bulváru.

Plastic is bomBaytastic

Transformery, svetoznáme maskované roboty, ktoré sa dokážu, ako ich názov naznačuje, pretransformovať na rôzne vozidlá, tento rok oslávili 25. výročie.

Všetko o otcoch a synoch

Porotu tohtoročného filmového festivalu v Cannes nechal najnovší film Pedra Almodóvara ľahostajnou. Od žien na pokraji nervového zrútenia je ku vzťahom otcov a synov predsa len veľký skok.

Hľadanie spoločného jazyka

Vyzerá to tak, že vo voľbách do Európskeho parlamentu sa do súboja socialistov, konzervatívcov, liberálov a environmentalistov zapoja aj lingvisti. Nie každý sa však snaží o zjednotenie jazykov. To by samo osebe ešte nemuselo byť až také zlé. Horšie je, že tie skupiny budú dve, hoci každá z nich sa snaží o zjednotenie jazykov.

Politika, sex a demokrati

Kauzy z Bostonu nie sú len ďalším seriálom propagujúcim workaholizmus a právnickú profesiu. Advokáti sa neberú vážne, prípady sú skutočné a s pribúdajúcimi sériami okrem zábavy ponúkajú kritický komentár k dianiu v súčasnej Amerike.

Dnes to už vieme

Seriál Mad Men sa v nás snaží vyvolať nostalgiu po dobe, keď sme nevedeli, že fajčenie škodí a všetko bolo akési jednoduchšie. Údajne najinteligentnejšiemu seriálu americkej TV však chýba humor, kvalitné herecké výkony a druhá rovina.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia