Tlačová správa
Tlačová správa
Aňa Ostrihoňová
Tlačová správa
Vladimír Bačišin
Mária Modrovich
Aňa Ostrihoňová
Aňa Ostrihoňová
Aňa Ostrihoňová
Foto: Wikipedia (Goesseln, licencia Creative Commons)
Aňa Ostrihoňová
Aňa Ostrihoňová
Foto: Aiaraldea Komunikazio Leihoa (Flickr.com, licencia Creative Commons)
Ľubomír Jaško
Tlačová správa
Aňa Ostrihoňová
Foto: Facebook
Ivana Taranenková
Foto:  Z. Smith Reynolds Library (Flickr, licencia Creative Commons)
Silvia Ruppeldtová
Foto: Geir Halvorsen (Flickr.com, licencia Creative Commons)
Ľubomír Jaško
Tlačová správa
Aňa Ostrihoňová

Na Slovensko prichádza online knižné predplatné Fabula!

Online predplatné elektronických a audio kníh z fínskeho Oulu vstupuje na slovenský trh. Na úvod ponúka na Slovensku približne 130 elektronických kníh v cene 9,99 EUR za mesiac.

Služba Fabula bola doposiaľ dostupná na troch trhoch - vo Fínsku, Estónsku a Lotyšsku. V týchto dňoch sa k nim pridáva aj Slovensko. Fabula ponúka streamovanie audokníh a prístup ku katalógu elektronických kníh. V cene mesačného predplatného vo výške 9,99 EUR je zahrnutý prístup ku katalógu e-kníh a audiokníh a to bez akýchkoľvek obmedzení.

V súčasnosti Fabula na Slovensku ponúka 130 knižných titulov v slovenčine a ďalších 12- tisíc titulov v iných jazykoch. Všetky tieto knihy je možné čítať na tablete alebo smartfóne so systémom Android alebo iOS. Počúvať audioknihy je možné online a po stiahnutí do mobilu aj v režime offline, vďaka čomu je možné používať aplikáciu aj bez prístupu na internet.

Knihy v službe Fabula sú rozdelené podľa žánrov a takisto zaradené do troch smart kategórií - Redakčný výber, Naposledy pridané a Obľúbené. Editori sa starajú o to, aby si užívatelia mohli každý týždeň vyberať z nových a pre nich zaujímavých titulov. Objavovať nové tituly je možné veľmi jednoducho, prehľadávaním titulov, ktoré boli za posledný mesiac do služby pridané v záložke Naposledy pridané. Naopak zistiť, aké tituly sú vo Fabula aktuálne obľúbené ostatnými užívateľmi, je možné pomocou kategórie Obľúbené. V tejto kategórii si možno vybrať knihu, ktorú v danom týždni čítalo najviac užívateľov.

Knižná ponuka na Slovensku v službe Fabula v súčasnosti pozostáva prevažne z populárnej literatúry - krimi a románov, drámy, fantasy a historickej beletrie od vydavateľov ako Premedia, Inaque, EvitaPress, Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov a Elist.

Zatiaľ slovenské eBooky tvoria len malú časť z celkového katalógu, ktorý zahŕňa prevažne knihy v angličtine, avšak naše ambície sú veľké. Tento rok plánuje Fabula sprístupniť 100 až 200 nových kníh v slovenčine. Všetko však závisí na majiteľoch práv. S istotou je však možné tvrdiť, že každý mesiac v službe Fabula pribudne zhruba 10 nových kníh v slovenčine.

vybrali.sme.sk vybrali.sme.sk    facebook Pridať na FaceBook    print Vytlačiť

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia